Problem elektronike Fiat Stilo

Problem elektronike Fiat Stilo

Član
Pozz. svima. Nedavno sam kupio fiat stila 1.9 jtd 2003 i imam problem sa servo volanom, isao sam na dijagnostiku (teleoptic) i pise da elekticna upravljacka jedinca radi povremeno. Medjutim meni je majstor obrisao gresku i radio je ok do prve kiše ( nakon par dana). Pored toga , konstantno mi na bordu izbacuje: stop engine, asr failure, air bag failure, low oil press itd. Ako mozete da mi pomognete savjetima, gdje se moze popraviti taj elektricni servo volan i kako da rijesim taj problem elektornike. Ako ste imali slicne probleme i ako znate neke dobre majstore (po mogucnosti u sarajevu) da mi mogu otkloniti taj problem. Hvala vam naprijed
 
Član
Imam stila i znam da je meni poludio sa porukama kad mi je akumulator bio pred izdisaj.. kad dam kontakt izbaci skoro sve moguce greske... asr itd...
Odem kupim novi aku i nema zime :cool:
 
Član
Provjeravao sam akumulator bas danas, 75 % pun al je 2008 god. i ovom momku od kojeg sam kupio stajao je u garazi vise od pola godine.
 
Član
Prvo da ti kazem nemoj da se sikiras nije ti crko servo to rjezko al bas ode na stilu to je mana punta:D mada i kod njega rjetko crkne.
Vec ti je receno da provjeris akumulator punjenje i kapacitet jer je servo elektronski i trosi malo vise struje ali u voznji se napuni ako je aku ok moze ovlasteni moze bilo koji bolji majstor;)
Sto se tice greske low oil pressure prvo provjeri dali imas ulja na mjeracu ako nisi mjenja ulje moja preporuka je Selenia Wr 5w-40 neko sipa i turbo dizel ja bi ga promjenio moze jos biti i do senzora ulja ali rijetko+on nije skup nije vise od 20km.
asr failure- je gresaka elektronike
air bag failure je greska ispod suvozacevog sjedista povezano sa stop engine( rjesavas je tako da raskacis konektor i naspricas kontak sprejom ne wd40! i stegnes brzom spojkom ako nefuncionise onda treba malo igranja oko toga)
moja preporuka je ovlasteni servis ali ne bilo koji vec nek ti netko preporuci iz sarajeva ko je bas dobar i izace te naj jeftinije.Nego da ides nekim majstorima koji ce mjenjati pa ako pogode i odma im reci da ne placas dio ako ti ne naprave auto.
Sto se tice ovoga svega sve ukupno ispred akumulatora se nalazi mala kutija sa osiguracima on se cesto pokvasi na odredenim verzijama stila ili navuce rosu i onda ti javlja ove tvoje greske koje nisu stvarne ja mislim da je do toga mozes otvoriti i malo ocistiti osigurace nebi trebalo da bude greski po meni su ovo banalni kvarovi ne vise od 80km sve dobar i posten majstor ce ti to brzo napraviti ja ovakve kvarove sam sebi popravljam;)
Ako te jos sto zanima pitaj na pp;)
 
Član
80% da je do akumulatora i kod mene je poceo pravit grsku na servu proslu zimu odem uzmem novi aku stavio od 78Ah i odma bilo OK :icon_smile:
 
Član
Vidis ja mislim da je njemu manja amerza, a ima dosta elekronike od opreme, grijaci u sjedistima, dvoonska klima, panorama pa moze biti do toga. Hvala na savjetu drug ;)

Hvala vam puno svima. Sutra cu to da provjerim pa cu vam javiti.

Sad sam provjerio akumulator mu je 66Ah tako da je najvejrovatnije do akumulatora. Da li bih ja mogao kupiti malo jaci akumulator 95 Ah da li ce mi praviti problem li je to samo bolje? ;)
 
Po auto dati je fabricki 70Ah, a ti mozes slobodno uzeti i 75Ah, i miran si. Ganjaj Vartu ili Bosch da uzmes, ne isplati se davati vise para za 95Ah, ovi sto sam pomenuo jesu malo skuplji ali nemas brige. I ganjaj samo da je bez odrzavanja ;)
 
Član
raymo je napisao(la):
Prvo da ti kazem nemoj da se sikiras nije ti crko servo to rjezko al bas ode na stilu to je mana punta:D mada i kod njega rjetko crkne.
Vec ti je receno da provjeris akumulator punjenje i kapacitet jer je servo elektronski i trosi malo vise struje ali u voznji se napuni ako je aku ok moze ovlasteni moze bilo koji bolji majstor;)
Sto se tice greske low oil pressure prvo provjeri dali imas ulja na mjeracu ako nisi mjenja ulje moja preporuka je Selenia Wr 5w-40 neko sipa i turbo dizel ja bi ga promjenio moze jos biti i do senzora ulja ali rijetko+on nije skup nije vise od 20km.
asr failure- je gresaka elektronike
air bag failure je greska ispod suvozacevog sjedista povezano sa stop engine( rjesavas je tako da raskacis konektor i naspricas kontak sprejom ne wd40! i stegnes brzom spojkom ako nefuncionise onda treba malo igranja oko toga)
moja preporuka je ovlasteni servis ali ne bilo koji vec nek ti netko preporuci iz sarajeva ko je bas dobar i izace te naj jeftinije.Nego da ides nekim majstorima koji ce mjenjati pa ako pogode i odma im reci da ne placas dio ako ti ne naprave auto.
Sto se tice ovoga svega sve ukupno ispred akumulatora se nalazi mala kutija sa osiguracima on se cesto pokvasi na odredenim verzijama stila ili navuce rosu i onda ti javlja ove tvoje greske koje nisu stvarne ja mislim da je do toga mozes otvoriti i malo ocistiti osigurace nebi trebalo da bude greski po meni su ovo banalni kvarovi ne vise od 80km sve dobar i posten majstor ce ti to brzo napraviti ja ovakve kvarove sam sebi popravljam;)
Ako te jos sto zanima pitaj na pp;)
hvala na savjetu drug


technoGeek: pa najvjerovatnije cu uzeti i malo jaci nekih 82 Ah radi svih el potrosaca ali i kvalitetniji naravno. Hvala na savjetu
 
Član
Stavio sam danas akumulator 80 Ah i nije mi uklonio gresku serva, ali ga nisam vozio s njim, da li trebam nakon sto kupim akumulator ponistiti gresku serva? :icon_rolleyes:
 
Član
Trebala bi se sama ugasit ak se ne gasi , onda su kontakti oksidirali od stajanje :icon_rolleyes:
Morat ces otic nekome ko zna gdje su mu sve kontakti od elektronike da barem malo nasprica sa wd 40 ak nis :icon_smile:

Posalji PM clanu stilo on je to mislim radio ;)
 
Član
ja sam mu neki dan cistio elektoniku sa osiguracima kod akumulatora kontakt sprejem. i prskao sam i kleme.
 
Član
raymo je napisao(la):
Jel sta pomoglo jel ti vise javlja ove greske ostale ili ti samo servo javlja sada;)

nije drug stavio akumulator nov 80 Ah i upalio i opet greska sa servom. Najvjerovatnije je da je do serva, al idem sutra u onaj ovlasteni servis da to detaljno pogledaju.
 
Član
imaju kontakti tu oko volana oni oksidiraju kad auto duze staji,prelistaj temu od clana stilo ima to kod njega tamo on je skido
 
Top