Predstavljanje, benzinac

Predstavljanje, benzinac

Poštovani stariji članovi, pozdrav!

Nov sam 100%, iz Bijeljine sam. Još uvijek vozim kućni auto passat b5, 81kw tdi.
Dosadilo mi je ja da ga perem i zatežem a u njemu da se vozi stiropor, koncentrat za piliće, cigla, ... od čega se većina prevozi na zadnjem sjedištu jer je tako lakše. Neophodan je još jedan auto, pa gledam Mercedesa w201, 190 e 90kw. Cijena je pristupačna, auto je atraktivan i poseban. Na guglu sam naletio na temu u kojoj jedan član piše kako je dotjerao svog mercedesa.
Raspitivao bih se o iskustvima sa ovim modelom automobila, o načinu kako su ga vlasnici unaprijedili i sa kojim mastorima serviserima su sarađivali.
Hvala.
 
Putovanja.ba
Administrator
Pozdrav i dobro došao na forum , nadam se da ces tu naci odgovore na sva pitanja ;)
 
Član
Dobro nam dosao ;)
Sto se tice 190E ako ti potrosnja nije problem onda ti je to Super auto
... merc je udoban i vozan i hoce cak i zadnji kraj zabacuje hehE. Ovako kilometraza je nebitan faktor jer je taj motor doslovno nepoderiv ako nije ostajao bez ulja... jer ga hoce malo vise potrositi a i to nije problem jer od auta u tim godinama se to i ocekuje. Dakle provjeri motor kod majstora i obrati paznju na ainspric pumpu ispod auta je, ako puno zuji kad se auto upali znaci da je kraju a ona ti bas i nije jeftina 100km je polovna. Znam jer mi je jednom na audiju bila crkla i nasao sam zamjensku od 190E i identicne su samo je je od merca malo nanje bara neznam sad tocno. A auto ces lagano srediti nabacis kakve 16 merc felgice malo unutrasnjost presvuces i deri misko ostalo je do tebe, auto sam vozio a znam od kolega koji su ga vozili i prodali da i sad zale za njim...
 
pozzz, ma brate uzmi dizela 2,0 2,5, te benzince sa ka glavom vise nitko ne zna nastimat......
Ma ništa dizel. Samo benzin-plin. Svi pričaju i pišu da je taj KE jettronic problematičan, naročito za plinsku instalaciju, ali mislim da je razlog za to loše ukupno stanje motora. Kad je sve utegnuto, nema tu šta da pravi probleme. Mercedes je sad skup ko đavo. Zamisli tek tih godina šta je to bilo i kako je to projektovano. Hvala na interesovanju i sugestiji u svakom slučaju
 
Dobro nam dosao ;)
Sto se tice 190E ako ti potrosnja nije problem onda ti je to Super auto
... merc je udoban i vozan i hoce cak i zadnji kraj zabacuje hehE. Ovako kilometraza je nebitan faktor jer je taj motor doslovno nepoderiv ako nije ostajao bez ulja... jer ga hoce malo vise potrositi a i to nije problem jer od auta u tim godinama se to i ocekuje. Dakle provjeri motor kod majstora i obrati paznju na ainspric pumpu ispod auta je, ako puno zuji kad se auto upali znaci da je kraju a ona ti bas i nije jeftina 100km je polovna. Znam jer mi je jednom na audiju bila crkla i nasao sam zamjensku od 190E i identicne su samo je je od merca malo nanje bara neznam sad tocno. A auto ces lagano srediti nabacis kakve 16 merc felgice malo unutrasnjost presvuces i deri misko ostalo je do tebe, auto sam vozio a znam od kolega koji su ga vozili i prodali da i sad zale za njim...
Bolje vas našao sve što ste raspoloženi i na usluzi. Svaka čast!
Potražiću očuvan, zategnut primjerak. Po mogućnosti sa instaliranim plinom. Neću kupovat krš po svaku cijenu. Razmišljao sam kako za taj novac (oko 4000 maraka) mogu kupit pežo 206 ili fijat punto. Pa bolje da nađem dobrog mercedesa u tom slučaju. Da imam više para, uzeo bih e46 benzinca ili C klasu benzinca. Ovako, mercedes kad se dotjera, zategne, uglanca, pa to će biti vožnja iz snova.
 
hehem ja ogovorim o ukupnom budžetu, ne samo o novcu za sam auto. Uvijek bude nekih sitnica koje još moraš platit nakon što kupiš sam auto. Mora mi ostat makar za pekmez :) Bolje da nađem skuplju w201 nego da jurim srednje i jeftine w124.
 
Pozdrav za sve!
Posljednji put sam se javljao dok sam bio u potrazi za automobilom. Tada sam tražio Mercedes 190 E, međutim, ipak sam kupio nešto drugo. Mislim da sam bolje izabrao i kupio BMW, model je E36 sedan. Godište je 1996to, motor M52B20 sa ugrađenim LPG-om.
Slijedi dotjerivanje, sređivanje i svaka sugestija i iskustvo vlasnika koji su se tim bavili je dobro došla.
 
Top