Postprodajna ugradnja panorama krova

Postprodajna ugradnja panorama krova

Član
Pozdrav svima,
Naime trenutno sam u procesu kupovine automobilai zagrijan sam samo za Ford Fiestu - 2009+ godiste tj, mk7. (posjedujem vec jednu kupljenu novu u F-AC-u i koristimo je kao porodicni automobil). Prezadovoljan sam sa njom i zelio bih kupiti jednu samo za sebe. Medzutim na automobilu bih zaista volio imati pokretni panorama krov, koji se na njoj nije mogao ni opcionalno doplatiti. Da li znate neku firmu koja ugradzuje "afthermarket" panrama krov na vozila? Ne bih želio ugradživati nesto ne provjereno i sto bi mi "sjebalo" konstrukciju automobila, jer se to moze uraditi i u "kucnoj varijanti". Zelio bih to uraditi na profesionalan nacin. Zelio bih ugraditi Webasto ili neki slican, kvalitetan sistem, te pojacari strukturu krova. Kavez ne bih ugradzivao jer isti narsava izgled enterijera.
Evo i par linkova:
ovako bih volio da mi izgleda "buduca" panorama.
a ovo je link najmanjeg, klasicnog sibera koji su ugradili na pomenutu fiestu
 
Član
Mislim da ti se ne isplati nikako to ugradjivat pogotov ako fabricki auto nije dolazio sa tom opcijom jer bi trebao kupit krov nekog auta zajedno sa panoramom pa to upasivat varit i ojacat krov pa poslije toga da ti neko fino isjece nebo i obradi i upasuje sve fino.
 
Član
Nije to Golf pa da se mozes igrati sa otvorima na krovu. Kupi Peugeot 206 ili Citroen C4 ako vec toliko hoces panoramu.
 
Član
Nije to Golf pa da se mozes igrati sa otvorima na krovu. Kupi Peugeot 206 ili Citroen C4 ako vec toliko hoces panoramu.
206 mi je bez veze automobil, koji bih u najsirem mogucem luku zaobisao, kao i bilo koji drugi peugeot, sto se citroena tice tesko se mogu naci automobili sa malom kilometrazom, a i servisna mreza im je veoma losa, obucenost majstora na nezavidnom nivou tako da... Jedina solucija da se na citroena odlucim je ta da bi me ovaj posao izasao preskupo tj da bi me automobil i ugradnja panorame izasla 20k+. U tom slucaju najvjerovatnije bih skupio jos nesto novca pa narucio c4 cactusa koji mi je super autic ali nije prva opcija.
 
Član
Uzmi kompletan ST body kit i nabaci na nju i felge st i rahat :D Mani se panorama i gluposti...
to mi je isto kao da idem u svatove sa umjetnim... znas vec cim :D ... da takvo nesto zelim, ganjao bih odmah nekog iz uvoza komplet st-a, ali jednostavno nisam tip vozaca kojem je potreban takav automobil, vise sam za lagane opustene voznje, mislim da ce ti o tome dovoljno reci podatak da moj benzinac (1,25l) trenutno prema bord-u trosi 6,3 l u gradskom rezimu voznje
 
Član

"Premotaj" na 0:58
dosta sam upoznat sa svim automobilima koji nude koju opciju i da c3 ima veoma zanimljivo rijesenje, za sada skupljam samo informacije da stavim na vagu sta mi se isplati sta ne, ako postoji neki servis koji strucno radi taj zahvat, sa strukturalnim ojacavanjem karoserije ipak dio krova se gubi, a da se to moze odraditi za par hiljada KM najsretniji bih bio sa FF-om (znao bih da imam i jedinstven automobil :) ) ali ako izadze skuplja pita nego tepsija, onda cu kreditom ili na neki drugi nacin prosiriti svoj budzet pa kupiti nesto novo (hyundai i30, kia ceed ili pro ceed, c4 cactus, etc, zavisno od uslova koje mi prodaci ponude)
 
Top