Pomoc tuning motora 2.0 hdi 110 ks Peugeot 307

Pomoc tuning motora 2.0 hdi 110 ks Peugeot 307

Član
Zdravo dragi drugovi, otvaram ovu temu jer mi je prijeko potrebna vasa strucna pomoc i iskustvo..
Imam Peugeota Peđu 307 2.0 HDI 110KS a cilj projekta je podici snagu motora za 90ks..
Zelim da sto vise i sto bolje izvucem iz ovog auta..
Pa me zanima vase strucno misljenje sta sve da uradim na ovom autu da ide sto brze i bolje... volio bi vaše savjete čuti jer svaki savjet je dobro došao... znači 110 konja auto ima a cilj je 200 konja.. e sad... bujrum :) hvala unaprijed!!!

gjgjghjghjghj_zps1ebe811e.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
hehe hvala drug sto si izdvojio vremena pa mi odgovorio na post, duga je lista zasigurno, u to ne sumnjam...
 
Poslednja izmena:
Član
Hmm kolega pezoista...Sta da ti kazem rekli su ti gore momci sve, drugi turbo, drugi injektori, ic i sl mada sa vecim ic-om i cipom mogo bi izvuc jedno 140 KS bez problema...200 KS ovaj motor, drugar moj nije on za toga msm moze se izvuc jebat ga al smanjices vijek trjanja motoru. Radije ako si vec naumio 2 glave ubaci 2.7 hdi ili 3.0 i deri guzove, jest da su sestaci al ima mjesta dalo bi se ubudzit :D
 
Član
Moze se to izvesti ali trebas spremiti jedno bar 3-4000km da bi to bilo dobro...
Turbina, IC veliki, cijevi sa turba do ic pa od ic do motora da su veci precnik i da su metalna po mogucnosti ili poruciti silikonska, auspuh, izbaciti katalizator i staviti opet veci precnik i do kraja ici samo cijev i nazad protocni lonac, vidjeti da li ti injektori imaju kapacitet za tu snagu, ako imaju onda ok a ako ne, onda traziti druge, uraditi kvalitetan remap, i ja mislim da bi sa ovim mogao ici na nekih 180-200 konja.
 
Član
I da slozis 200konja
Treba ti tu snagu prenjet na cestu trba ti kvacilo malo jace
Trebaju ti kocnice vece jer treba to poslje zaustavit
Ner nije problem podic snagu treba tu snagu odrzavat
Al opet sa kn filterom vecim icom ispuhom i cipom isto tako nemozes dobit 90ks nikako
A ovo drugo sve je neisplativo
 
Top