opruge ili amortizeri POMOC?

opruge ili amortizeri POMOC?

Imam crvene opruge na corradu naprijed,amortizeri su obicni (ispravni) i crvene opruge su ga spustile "na mjeru" bas
15" 195/50 (na slikama je 185/55 (zimske) i zapinje za rubove i unutrasnje plasike, visina ralice te visina Kartera je 8 cm od zemlje!!
visina je idealna, izgled odlican, stabilnost na cesti odlicna, jer..jer nema nikako amortizacije, :D
auto je totalno neudobno, (gore nego na max spustenim gewindama) - zasto??
Pretvrde opruge, ili maximalno sabijeni amortizeri ??? uglavnom sta da uradim da auto bude odobnije (a da ne bude visoko, zelim ovu visinu naprijed priblizno (1-2 cm visocije max) a stabilnost vise/manje nebitno
svi prijedlozi dobrodosli
hvala
 

Prilozi

  • 11165850_10204219754069208_2026778656_n.jpg
    11165850_10204219754069208_2026778656_n.jpg
    55,2 KB · Pregleda: 53
  • 11165874_10204231731328632_33125153_n.jpg
    11165874_10204231731328632_33125153_n.jpg
    143,2 KB · Pregleda: 47
  • IMG_2293.JPG
    IMG_2293.JPG
    2 MB · Pregleda: 46
  • IMG_2367.JPG
    IMG_2367.JPG
    2 MB · Pregleda: 44
auto je "daily car" na podrucju Tuzle, putevi katastrofa, milion rupa , neravnina, jednsotavno cesta nije za ovako FIKSAN ovjes. xD
 
Član
Standardni amortizeri ja bih rekao , nisi uzeo skracene amortizere , zato ja necu i ne treba mi ova zajebancija :D
Ali kad tad cu i ja morati :D :D
 
Član
Da se nadovezem odmah , vecina ljudi mi je reklo ako uzmes opruge vise od 40mm da idu i sportski amortizeri , je li ti uvijek tako bio krut , da ih ti nisi rezao a kazes da su crvene hahah ?? :D

Da se nadovezem na temu , jesu l iovo 35/35 opruge , posto hocu da ih kupim ali mi nekako nizak , hoce li moja ralice vise odignuta biti nego ovaj spojler , sta mislite ??

56546.jpg

4645.jpg
 
Član
Po slici izgleda da je ova ralica bar 10+ cm od zemlje a i tvoja bi bila negdje kao ova.

Evo sada sam mjerio ralicu , sada je 12-13cm onda bi bila 8cm , nema me onda nigdje :D , Sjeverni logor, spustanje kroz pasjak ( sa desne strane se skloniti kad auto islo od podvoznjaka , zaboravi :D ??
 
vjerovatno su org amortizeri...klipovi sabijeni do kraja...a opruge prekratke,najjeftinija varijanta narezati i skratiti amortizere...a mozda su i pustili ulje...ja sam jedno vrijeme vozio na osjecenim oprugama i uopste nije bilo strasno kao sto svi govore ,samo ako su dobri amortizeri..(za gradske voznje normalno.divljanje nikako :) )
 
Član
Evo sada sam mjerio ralicu , sada je 12-13cm onda bi bila 8cm , nema me onda nigdje :D , Sjeverni logor, spustanje kroz pasjak ( sa desne strane se skloniti kad auto islo od podvoznjaka , zaboravi :D ??
Kod mene je Astra sada 5cm od poda, lip naravno. Karter ima nekih 8-9cm i moze se. Pazis koliko mozes, nekad i strugne al to je cijena koju placas jbga ;) Sretno.
 
Član
Imam crvene opruge na corradu naprijed,amortizeri su obicni (ispravni) i crvene opruge su ga spustile "na mjeru" bas
15" 195/50 (na slikama je 185/55 (zimske) i zapinje za rubove i unutrasnje plasike, visina ralice te visina Kartera je 8 cm od zemlje!!
visina je idealna, izgled odlican, stabilnost na cesti odlicna, jer..jer nema nikako amortizacije, :D
auto je totalno neudobno, (gore nego na max spustenim gewindama) - zasto??
Pretvrde opruge, ili maximalno sabijeni amortizeri ??? uglavnom sta da uradim da auto bude odobnije (a da ne bude visoko, zelim ovu visinu naprijed priblizno (1-2 cm visocije max) a stabilnost vise/manje nebitno
svi prijedlozi dobrodosli
hvala
Opruge su ti problem, prekrute opruge i dobijes skakutanje na cesti, ono kao drucanje da nemas opruge nikako, tvrdocu i ostalo... Da uzmes neke opruge od poznatijeg proizvodjaca poput H&R ili KW bila bi druga prica... Kod mene su H&R (Racing only, not for street use) pise u njihovom upustvu, znaci nikako nisu za cestovne upotrebe nego smo za kruznih trka, vozim na gumama 195/45 R16 i auto opet udobno, jako udobno, ne druca ne skace, ponasa se kao da je na obicnim oprugama, bukvalno. Koga sam god vozio i pitao kako ti se cini svak je rekao dobro udoban, pa kad sam rekao na kojim oprugama i gumama vozim niko nije vjerovao hahaha :D spustile su auto oko 7-8 cm tako nesto :) karter mi je 8cm od poda sada :) a auto je bukvalno karting na cesti, nema naginjanja kroz krivine, ne mozes ga zaljuljati kad stoji auto, krut gdfej god probas zaljuljati :) a recimo Tatechnics gewinde i FK gewinde ili opruge na bmw-a kad se stavi, to nije humano, neudobno tvrdo, skace, druca, ne znas gdje ce na cesti na vecim brzinama... Ja ti kazem da probas naci polovne opruge od nekog boljeg proizvodjaca i vidjeces da ces imati ogromne razlike u udobnosti.
Vecinom ove jeftinije opruge poput FK, Ta technics, Raceland i ostale dodju samo za izgled i to, ali za voznju budu katastrofa jer budu pretvrde, kao da i nemas opruga, lezi nacesti dobro recimo na gewindama ali udobnost katastrofa...
Da napomenem da su kod mene isto obicni amortizeri :D

Probaj ljuljati auto, mislim pritiskati prema dole, i vidi da li moze imalo da hoda, ako ne onda ti je amortizer usao do kraja, ali ne vjerujem da je usao do kraja jer bi ti na uvalama na cesti ill blagim uvalama ili prelaskom preko pruga lupalo da je do kraja usao, ostalo je ja mislim tu par cenata za rad ali opruge prekrute jer su to vecinom opruge za Styling a ne za voznju i udobnost ;)
 
Da se nadovezem odmah , vecina ljudi mi je reklo ako uzmes opruge vise od 40mm da idu i sportski amortizeri , je li ti uvijek tako bio krut , da ih ti nisi rezao a kazes da su crvene hahah ?? :D

Da se nadovezem na temu , jesu l iovo 35/35 opruge , posto hocu da ih kupim ali mi nekako nizak , hoce li moja ralice vise odignuta biti nego ovaj spojler , sta mislite ??

56546.jpg


4645.jpg

nisam naprijed rezao, naprijed su crvene opruge, amortizeri su valjda obicni dugi.,
guma ulazi pod blatobran vec, (amortizeri ne cure nista,)
vec godinu dana auto je pretvdo,pregrub na najmanji kamencic skace (bukvalno kao da nisu opruge, vec kao da staji zavaren za lafete.
(šajba se odlijepila citava ot udaraca)
pa koliko vidim po pisanju da vjerovatno amortizeri su obicni (dugi) a izgedom kad dignem na dizalicu amortizer se izvuce , opruga olabavi potpuno (kraca opruga od hoda klipa) , pa tako da, uzimajuci u obzir da auto je spusteno na nekih 8 cm karterom i ralicom znaci da ove opruge vjerovatno trebaju eke druge krace amortizere
 
Opruge su ti problem, prekrute opruge i dobijes skakutanje na cesti, ono kao drucanje da nemas opruge nikako, tvrdocu i ostalo... Da uzmes neke opruge od poznatijeg proizvodjaca poput H&R ili KW bila bi druga prica... Kod mene su H&R (Racing only, not for street use) pise u njihovom upustvu, znaci nikako nisu za cestovne upotrebe nego smo za kruznih trka, vozim na gumama 195/45 R16 i auto opet udobno, jako udobno, ne druca ne skace, ponasa se kao da je na obicnim oprugama, bukvalno. Koga sam god vozio i pitao kako ti se cini svak je rekao dobro udoban, pa kad sam rekao na kojim oprugama i gumama vozim niko nije vjerovao hahaha :D spustile su auto oko 7-8 cm tako nesto :) karter mi je 8cm od poda sada :) a auto je bukvalno karting na cesti, nema naginjanja kroz krivine, ne mozes ga zaljuljati kad stoji auto, krut gdfej god probas zaljuljati :) a recimo Tatechnics gewinde i FK gewinde ili opruge na bmw-a kad se stavi, to nije humano, neudobno tvrdo, skace, druca, ne znas gdje ce na cesti na vecim brzinama... Ja ti kazem da probas naci polovne opruge od nekog boljeg proizvodjaca i vidjeces da ces imati ogromne razlike u udobnosti.
Vecinom ove jeftinije opruge poput FK, Ta technics, Raceland i ostale dodju samo za izgled i to, ali za voznju budu katastrofa jer budu pretvrde, kao da i nemas opruga, lezi nacesti dobro recimo na gewindama ali udobnost katastrofa...
Da napomenem da su kod mene isto obicni amortizeri :D

Probaj ljuljati auto, mislim pritiskati prema dole, i vidi da li moze imalo da hoda, ako ne onda ti je amortizer usao do kraja, ali ne vjerujem da je usao do kraja jer bi ti na uvalama na cesti ill blagim uvalama ili prelaskom preko pruga lupalo da je do kraja usao, ostalo je ja mislim tu par cenata za rad ali opruge prekrute jer su to vecinom opruge za Styling a ne za voznju i udobnost ;)

kad pritiskam auto kad staji, nema nikako hoda auti (mozda pola cm)
u voznji skace na nevidljive neravnine, na rupu, prugu, prelaz, udari šasija kao da sam na felgama, toliki udarac proizvede mala obicna rupa, ovako je vec godinu dana (ja mislio mora tako da bude, dok neki dan nisam provozao golfa keca na crvenim oprugama) ma udobno extra, a nizak, stabilan
pa sam bas trazio ovako neku preporuku, sta da uradim (naprijed prvenstveno, nazad je ok )
p.s danas sam izvadio motor (generalka), auto je ustao na nekih 15 cm minimalno, i kad ljuljam ima amortizacija skoro i kao na svakom obicnom autu, mehko,,
 
Top