Neravnomjerno trosenje diskova

Neravnomjerno trosenje diskova

Član
20150426_145749.jpg 20150426_145808.jpg 20150426_145749.jpg 20150426_145808.jpg 20150426_145749.jpg 20150426_145808.jpg Pozdrav drustvo..
Imam problem sa zadnjim diskom na jednoj strani. Diskovi i disk plocice ubaceni novi. Ono sto sam primijetio jeste to da sa vanjske strane plocica ne obuhvata citav disk, tako da se na tom dijelu gdje ne hvata pojavljuje korozija. Majstor je skidao i zarotirao plocice jer je sa unutrasnje strane sve ok, medjutim nema promjene. Druga strana je sasvim u redu. U pitanju je Renault Megane 2. U prilogu su slike obje strane pa ako neko ima neki prijedlog sta da uradim bio bih jako zahvalan.
 
Otpozdrav,ono što ja znam vezano za nove pločice i diskove je to da se moraju podvrgnuti toplinskom šoku nakon postavljanja (malo više kočiti da se dovoljno zagriju ali lagano) da bi pločice jednako sjele na diskove
Možda vodilice na kliještima-cilindru nisu ravne pa vode krivo ili ne vraćaju ili su zahrđani pa treba razraditi (bilo je ovih slučajeva pa eto vidi) :rolleyes::turbo::car1:
 
Član
Otpozdrav,ono što ja znam vezano za nove pločice i diskove je to da se moraju podvrgnuti toplinskom šoku nakon postavljanja (malo više kočiti da se dovoljno zagriju ali lagano) da bi pločice jednako sjele na diskove
Možda vodilice na kliještima-cilindru nisu ravne pa vode krivo ili ne vraćaju ili su zahrđani pa treba razraditi (bilo je ovih slučajeva pa eto vidi) :rolleyes::turbo::car1:
Majstor je sumnjao da jedna plocica nije ok. Kad ih je zarotirao isti problem. Da li bih ja smio ocistiti ovo vodobrusnim?
 
Majstor je sumnjao da jedna plocica nije ok. Kad ih je zarotirao isti problem. Da li bih ja smio ocistiti ovo vodobrusnim?
Pa najbolje je demontirati kliješta cilindra pa sve fino očistiti,što se može obrusiti-obrusiš,podmazati...
Sve detaljno pregledati,vidjeti ima li kakvih oštećenja,pregledati vodilice...
Pogledaj ima li oštećenja na cilindru klipa i u kakvom je stanju zaptivka?
Znači,problem je tu oko tih kliješta i cilindra...:D
 
Član
pogledaj stiftove dali se skroz uvlace i izvlace i dali zapinju ili su krivi ;) radio isti model isti problem ;)
 
Vodilica (ili kalo se vec zove ) ili stiftovi ,
Stiftovi ti zapinju. (korozija ili talog unutra, a mozda i kriv jedan.
Nesto od tog dvoga.
 
Član
Hvala na odgovorima. Najgore je sto ja ne znam sta su ti stiftovi. Prije par dana majstor je rotirao plocice i bio je siguran da je u njoj problem. Danas kad sam bio kod njega opet sam ga zamolio da sve detaljno pregleda i on kaze da je sve ok. Jedino sto on sumnja je isto ovo sto oggy kaze da su tanji i da ce kao vremenom to sve nadoci. Cim budem slobodan moram ovo sve ocistiti i ako moze pomoc oko ovih stiftova volio bih i njih da ocistim...
 
Član
Hvala na odgovorima. Najgore je sto ja ne znam sta su ti stiftovi. Prije par dana majstor je rotirao plocice je bio siguran da je u njoj problem. Danas kad sam bio kod njega opet sam ga zamolio da sve detaljno pregleda i on kaze da je sve ok. Jedino sto on sumnja je isto ovo sto oggy kaze da su tanji i da ce kao vremenom to sve nadoci. Cim budem slobodan moram ovo sve ocistiti i ako moze pomoc oko ovih stiftova volio bih i njih da ocistim...
To se rjesava na strugu za par minuta. Odnesi nekom da baci na strug i preleti komparaterom povrsinu diska i pokazace da li je do toga na sta sumnjam. Ako je do toga, neka skine taj visak, to je samo par stotih dijelova milimetra, a plocicu mozes malo prebrusiti da ravno nalegne na obradjen disk. Nije to nista komplikovano, a mozes i malo ostrije voziti da to dobro nalegne i krene da se trosi ravnomjerno ako je do toga, a mislim da jest.
 
Hoce nadoce kad s ukrivo potrosi plocica :) onda ce ti nadoci al opet ukrivo.
Pogledaj kuda hoda plocica , oni zubci kuda idu , e to ismirglaj (to je on vodjica)
il sacekaj da se jedan dio plocice malo vise potrosi kako bi drugi dio poceo ,
upravu je majstor ;)
 
N onoj slici dje se vidi ona gumica , e tu je taj stift i tu zna biti svega prljavoga i moze te zezat. (kod mene je to bilo, blago kriv jedan bio)
 
Član
Hoce nadoce kad s ukrivo potrosi plocica :) onda ce ti nadoci al opet ukrivo.
Pogledaj kuda hoda plocica , oni zubci kuda idu , e to ismirglaj (to je on vodjica)
il sacekaj da se jedan dio plocice malo vise potrosi kako bi drugi dio poceo ,
upravu je majstor ;)
Nemam ja druze sta cekati. Prvo cu pokusati sve ocistiti i ako se opet ponovi ide on na strug. Hvala jos jednom.
 
Top