Mogu li ove Svječice još?

Mogu li ove Svječice još?

Član
Pozz Raja

danas sam kontrolisao svoje svječice nakon nešto više od 30.000KM ili 2,5 godine.

Sve 4 su bile prilično jednake. Nisu bile vlažne od ulja. Stanje možete vidjeti na slikama:

176c59-1429994302.jpg


cd4ade-1429994455.jpg


Nakon čišćenja čeličnom četkom, bile su dosta dobre. Nemogu reći kao nove, ali ova jedna je imala kao mala udubljenja, kao odlomci:

dbb691-1429994501.jpg


f39876-1429994545.jpg

Jeli to loše?

Preventivno sam stavio staru, upotrebljavanu, ali još uvijek funkcionalnu NGK svječicu. Tako da imam 3 Bosch i jednu NGK. Jel to OK, ili da mjenjam sve 4?

Pozz
 
Pa to ti je otprilike ta kilometraža kada se svječice i mjenjaju
A bilo bi dobro da izvršiš zamjenu jer sada imaš različite svječice a najvjerovatnije i različitu toplinsku moć koja igra bitnu ulogu u radu svječice i motora
Ubaciš 4 nove,originalne-valjda:Di miran si
Makar one nisu skupe:D
 
Član
Pa to ti je otprilike ta kilometraža kada se svječice i mjenjaju
A bilo bi dobro da izvršiš zamjenu jer sada imaš različite svječice a najvjerovatnije i različitu toplinsku moć koja igra bitnu ulogu u radu svječice i motora
Ubaciš 4 nove,originalne-valjda:Di miran si
Makar one nisu skupe:D
Postade ti strucnjak za sva pitanja za jako kratko vrijeme. Fascinantan napredak, respect, samo tako nastavi.
 
Postade ti strucnjak za sva pitanja za jako kratko vrijeme. Fascinantan napredak, respect, samo tako nastavi.
Pratio sam ovaj,kao i druge forume,jako jakoo dugoo pa sam odlučio nedavno da se i priključim forumu,trudim se pružiti maksimalnu online pomoć,koliko mogu i koliko znam,naravno
Bio sam ''napadnut'' odmah prvu sedmicu od strane nekih,kao ti si novajlija,tek si tu sedmicu,odmah pametuješ,kome ti možeš kakav savjet dati...,ali eto,halalim ja njima:D:turbo:
 
Član
Koliko sam upratio mijenjao si i bobinu nedavno ili tek trebaš. Zamijeni onda i svjećice da si miran. Nije problem Bosch ili NGK samo da su orginal... Ljudi ganjaju te neke skupe, zajebane svjećice, a ja sam godinama koristio super Bosna i nikada nikakvih problema, naravno one predviđene za taj motor i mijenjane po propisanom intervalu.
 
Član
Upravu si. Kad sam mhenjao bobinu, mjenjao sam i svjecice. Tad su bile te NGK, pa sam ubacio ove Bosch. Ma ubacim 4 nove, to je nekih 30km.... ;)
 
Top