Mjenjac

Mjenjac

Član
Pozdrav kolege, da li neko zna kako mogu saznat koji je mjenjac isao fabricki na koji motor, tacnije, na mom dizelu 1.6 je mjenjac sa oznakom ATH al sam ubjedjen da nije original, pa bi volio saznat od cega je taj i koji fabricki ide na 1.6 masinu.
 
Član
Almire, naso sam ovo, al ne pise npr mjenjac ATH je koristen na 1.8 benzin il na 1.6 turbodizel, to me zanima a ne ovi omjeri diferencijala.
Alen hvala na info, znas li mozda od cega je ovaj ATH sto ga sad imam na golfu ?
 
Član
ATH dizel dvica ili trubo dizel a ima i poslije 91 godine od trice ti mjenjači ja imam isti na autu...pozzz
 
Član
ATH je za mk3 1.9TD i ima omjere slicne kao i 4T za 1.6TD, samo sa 100mm kinetickim i ima dosta duze brzine nego 4S koji bi trebalo da imas na svom 1.6d.
 
Član
Hvala vam kolege, a danijele evo sazno sam hvala :) znam da su dosta duge brzine alene posto mi nema snage uzbrdo nikako i treba da se ide u obrtaje da bi povuko.
 
Član
Zanima me dali je itko ikada probao da automatika upali na udar( zaleti niz nizbrdicu i ubaci u D). Moze li se to i dali postoje posljedice?
 
Član
Kako ces ubaciti kad trebas da stisnes kocnicu sto ce usporiti auto ili cak moras blokirati tockove da bi saltao, a i pored toga trebas proci kroz Rikverc Neutral pa tek Drive, pa zamisli kad se kreces 30km/h auto bi trebalo da odmah presalta prva druga i slicno... Ja mislim da neces to moci, i ako uspijes da presaltas u D, pokrivices polugice u mjenjaci i vise nece biti za upotrebe taj mjenjac, kao sto su neki slajfali sa automaticima, ubace u N i dodaju gas do kraja i onda puknu u D ili u 1 da pale gume i bacaju cvilove :p i na kraju pokrive se pokugice i kad usalta u rikverc upale se rikcverc svjetla ali on ustvari stoji u N i izgubi rikver, ili nema prva druga a samo drive ima ili izgubi P i slicno... Automatic nije bas za takvih radnji i on nije bas za "silovanja" sto se radi sa manualom...
 
Član
U mene je 123 automatic. Ne treba stiskat kocnicu kad mjenjas brzinu, a rikverc uvjek zakasne 2 sekunde. Al isto me strah probat
 
Član
Kako ces ubaciti kad trebas da stisnes kocnicu sto ce usporiti auto ili cak moras blokirati tockove da bi saltao, a i pored toga trebas proci kroz Rikverc Neutral pa tek Drive, pa zamisli kad se kreces 30km/h auto bi trebalo da odmah presalta prva druga i slicno... Ja mislim da neces to moci, i ako uspijes da presaltas u D, pokrivices polugice u mjenjaci i vise nece biti za upotrebe taj mjenjac, kao sto su neki slajfali sa automaticima, ubace u N i dodaju gas do kraja i onda puknu u D ili u 1 da pale gume i bacaju cvilove :p i na kraju pokrive se pokugice i kad usalta u rikverc upale se rikcverc svjetla ali on ustvari stoji u N i izgubi rikver, ili nema prva druga a samo drive ima ili izgubi P i slicno... Automatic nije bas za takvih radnji i on nije bas za "silovanja" sto se radi sa manualom...


Jel se ti ovo zajebavas (oprostite na izrazu) ili stvarno ljudi rade ove stvari ?

Ja do skora nisam htio/smio prebaciti iz D u manuelni mod...nesto mi suhveli...jos nikad nisam prebacio id D u S a da je auto u voznji...sve sto sam procitao na gugletu* je da MORAS stati ako prebacujes iz D u R ili P...

Sad mi je tek jasno sto su u Bosni automatici na losem glasu :) a 300 miliona amerikanaca voze automatike...
 
Član
DA druze tako ti je kod nas i to su radili zato ih i sateru brzo :D recimo u corvette kod nas dok je bila jos u zivotu haha cigo je da ispadne faca to uradio, u N u gas u pod i onda "puko" u brzinu 1 i zapalio gume, da bi poslije toga uvijek morao kolega ici sa njim jer je pokrivio polugice u mjenjacu i onda vise nije imao ni sta osim D i P :p kad ubaci u rikverc samo su svijetlila rikverc svjetla a on je ustvari bio u P... Nije to jedini slucaj gdje se to desilo.
Nije zvaka za seljaka...
 
Član
Jel se ti ovo zajebavas (oprostite na izrazu) ili stvarno ljudi rade ove stvari ?

Ja do skora nisam htio/smio prebaciti iz D u manuelni mod...nesto mi suhveli...jos nikad nisam prebacio id D u S a da je auto u voznji...sve sto sam procitao na gugletu* je da MORAS stati ako prebacujes iz D u R ili P...

Sad mi je tek jasno sto su u Bosni automatici na losem glasu :) a 300 miliona amerikanaca voze automatike...

To za prebacivanje u vožnji iz D u S smiješ, i u manualni ako hoćeš prebacit smiješ također.Nisam ni ja smio u početku,poslije hajd reko da probam i normala sve.
 
Top