mercedes 190 d- potrosnja

mercedes 190 d- potrosnja

Član
ta auto nevjerovatno malo troše (mislim na dizele), evo primjer, moj otac ima w124 300d i na otvrenom toši 6-6,5 litara a u gradu ne prelazi 8. Ti motori su stvarno mali potrošači, al opet sve zavisi od stanja, godišta i stanja motora. Ako ćeš kupovat 190-ku, ja bi ti preporučio 2.5 dizel jer je 2.0 lijen a ovaj 2.5 je malo živahniji a mali su potrošači. :icon_smile:
 
Član
Imao dva 190d sa 2.0 dizel motorima 6.5-7 u prosjeku trose motor kao motor ne poderiv :icon_smile: nisam nikad ostao s njima u kvaru al da je lijen jest fali konja za onu kilazu auta 2.5 je mjera ;) ako nije puno para i ako e neka novija serija 91-93god uzmaj ,ako je starije od 1990 ne kupuj ipak je to previse godine radije onda neko novije manje auto kupit ;)
 
Član
prijetalj mi je imao 19-ku 3 godine je vozio godisnje oko 20,000 nije otvoriohaube, ulja nije ni pogledao nikad-mijenjao a potrosnaj mu je bila oko 6.. nepoderive masine
 
Član
Evo ti primjer na mojoj 190-ki.

Motor 2.0 dizel, godiste 84 ja naspem za 10KM i predem nekih 60-70 kilometara, sve zavisi opet kako vozis, npr kada idem kroz Rajlovac brzinom od 50-70 cetvrtom ga vozim :D
 
LuxusBenz je napisao(la):
ta auto nevjerovatno malo troše (mislim na dizele), evo primjer, moj otac ima w124 300d i na otvrenom toši 6-6,5 litara a u gradu ne prelazi 8. Ti motori su stvarno mali potrošači, al opet sve zavisi od stanja, godišta i stanja motora. Ako ćeš kupovat 190-ku, ja bi ti preporučio 2.5 dizel jer je 2.0 lijen a ovaj 2.5 je malo živahniji a mali su potrošači. :icon_smile:

I kod mene 300taca isto tako trosi...
A 190-tku sto mladje gledaj da je ocuvana sa motorom 2,5 i naravno klima. A 2,0 je lijen sam od sebe dok se ne zaleti, a ako jos ima i klimu nista od njega a danas bez klime ti je ajme, sto znam iz osobnog iskustva :D:D
 
Član
ma uzimaj to ako je iole dobra, imao moj drug istu, dok smo radili zajedno prevalili smo kilometre i kilometre sa njom, malo trosi a nikad da ga ostavi u kvaru, a brate i konforno auto... sto se tice jedino sta joj nevalja jeste da je lijena, ali ako hoces ekonomicno auto uzmi je
 
Član
druze uzmi neces se pokajati,,stari ima 190-ku 2.0d trom je,,al brate trosi ko upaljac,,kod nas je vec 6-7 godina i stari nikad ni feninge na motor nije ulozio osim sto mu je ulje mjenjao,,:cool: znaci nikad te nece ostaviti na cesti,,samo kad budes kupovao pregledaj zadnje trapove :cool:
 
Auto stvarno nepoderivo, ne trosi puno, a sto ce tice brzine, obavezno mu promjenit filtere nafte, jer u nas vise od pola ljudi to nikako ne mjenja pa se zacepi, i pogledat koji je difrencijal jer vecina ih je mjenjano pa stavljen neki ludi omjer pa auto ne ide s mjesta.
Jer ja sam stvarno vozao puno tih mercedesa, neki su mi isli bas ekstra, ne mozes poznat da je to taj motor, a neki nisu mogli o sebi, tako da to znaci na koji potrefis. :cool:
 
Član
Prijatelju, ja sam dugi niz godina vozio 190D, a i sad se vraćam u njega. Nema isplativijeg auta, ne kvari se, što se tiče potrošnje, kako sam ga god vozio, uvijek je isto trošio. s punim tankom prijeđi i po 900 kilometara. Još uvijek su zmajevi na cesti. ;)
 
Top