Klima problem??

Klima problem??

Član
Eh kao sto neki znaju uzeo sam passata 5 i krenuo na more s a njim.Klima je napunjena i radi sve ok dok nisam stao u guzvi na agranici gdje je prestala da radi i povremeno se pali.Imam osjecaj da kad se upali ventilator koji treba motor da ohladi 15 sec onda se klima gasi.E sad me interesuje do cega je problem jel sta ozbiljno da je ne palim vise??i u voznji radi sve normala...hvala
 
Član
E sutra cu upravo upaliti auto u mjestu i klimu pa da vidim, akako radi ako je otisao ventilator!I smijem li tako voziti??pod klinom da ne sjebem nesto??pozz
 
Član
Ventilator 99% na duzim relacijama mozes ukljuciti klimu i bice ok, ali po gradu iskljuci klimu jer ce ti kompresor stalno raditi i nabijace ti pritisak, na kraju ce crknuti i onda ga jebi :)
 
Član
Ok hvala ljudi..na granici dok sam stajao iskljucio sam klimu i sve ok...samo u voznji upalim tj kad se budem vracao sa mora sve je otvorena....valjda mu nece nista biti...a upalicu ga da vidim bas vrte li oba ventilatora?pozz
 
Član
Eto provjereno jedan veliki ventilator vrti deugi manji stoji znaci to je to?Sad samo pitanje jel se moze nesto sjebati ovako ako vozim a treba mi klima sad jer sam na moru haos je vruce??poz svima
 
Član
isti sam problem imao sa Klimom u Volvu. Kod mene je jedan ventilator i za vodu i za Klimu. Prva brzina mu nije radila. Isto tako po gradu nemoze da rashladi. Odem kod Elektricara, odlemio se Rezistor za prvu brzinu. Samo ponovo zalemio i zastitio. Sitnica, ali ako se ne napravi, moze napraviti veliki belaj.

Kaze da nije dobro paliti je, jer Kompresor onda nabija visok pritisak, pa moze doci do pucanja cijevi, ili cak da Kompresor strada....


Pozz
 
Član
E jbg onda valja se kuhati do kuce 250km....al samo da kompresor ne ode onda je belaj...mada nekom logikom na otvorenoj cesti nema opterecenja jer ovaj vrti al opet macak u vreci upaliti je...pozz
 
Član
Ima li majstora tu na moru, nisi valjda otisao na pusti otok
ako je vec tako neka sitnica onda ti je bolje rijesiti
 
Član
Ma nisam nema vezee vozicu bez klime ipak dvicu vozam znam kako je to....heheheh....nek radi ovaj sto motor hladi to je bitno a klima jbg....:)
 
Član
Bez veze da se patis kad se budes vracao. jos ako zaglavis na granici u guzvi par sati
a taj kvar ne moze biti vise od 20 km
 
Član
Ma iskreno i jeste to tako al mrsko mi sad po majstorima hodati i traziti gdje ima a na odmoru sam....izdrzo je mujo i gore...vidjecemo sutra kad krenem kako ce biti...pozz
 
Član
Sve citam i odem maloprije iskucam kljucem onaj deugi motor tj ventilator od klime, i onda malo u mjestu ga upalim kad rade oba hladi sve ok nema problema vise probam par puta....pa cemo vidjeti sutra kad krenem...ovo je auto stajalo 2 mjeseca pa mozda zbog toha zapeklo malo....eto nadam se da sam rijesio...hvala svima..pozz
 
Top