Izvlačenje zica za euro dzek ??

Izvlačenje zica za euro dzek ??

Član
Imam pioneerov kasetofon ali nisam mogao naci nigdje euro dzek za njega pa sam cuo da se mogu nekako izvuci zice ali ne znam kako jel moze neko da mi objasni ako je radio vec to ili ako zna gdje bi mogao naci dzek sve sam ove elektro radnje obisao i nema ..u pitanju je pioneer DEH-2300UB
 
Član
ima druže 10 Km ti je džek
ma joj drug ne znam jel odgovara sto posto jer svi su oni slicni al valjda svaki model pionirov ima svoj dzek probavao sam od nekih pionir kastofona na isti fazon je dzek al ne moze..mjerio sam duzine je 22mm a sirine 10 mm....na ovoj cetvrtoj slici to je taj 100%
 
Član
drug to ako nemas dzek za njega odneses u servis imas na kosevskom brdu (ako si iz SA) i zalemi ti euro dzek na kastofon i to je too.. ili ako ti znas lemiti i raspored zica na dzeku mozes i sam :)
 
Član
Zavisno šta želiš da napraviš ili da li imaš potreban alat možeš i da improviziraš sa tim konektorima. Najvažnije je da imaš jedan eurodžek čije žice presječeš od njegovog konektora i koristiš dalje da zalemiš na žice od novog konektora.

Druga stvar ako hoćeš da napraviš svoj konektor uzmeš stare kablove od PC napojne koji se uštekavaju u matičnu ploču (Isječeš skalperom plastiku i izvadiš onaj dio žice koji sadrži utikač na sebi) ili još bolje 4 pin kablo što ide u floppy disk gdje imaju dvije crne, žuta i crvena. Kada taj bijeli konektor malo sa strane isječeš dobiješ 4xpin konektor koji ima tačan razmak u sebi između pinova i poprilično možeš uštekati u te tanke pinove od HU. Nabaviš tako 4x ta komada i imaš 16pinova već za radio. Njih naravno možeš i presjeć pa da samo npr. imaš 2xpina umjesto 4xpina. Kada tako pripremiš sve pinove uštekaš ih u radio i sljedeće je da na tom dijelu gdje su uštekani sve izljepiš trakom okolo i uzmeš pištolj za plastiku i sve žice na tom dijelu gdje vire konektori zaljepiš da budu tvrdi. Tako da možeš rukom da ih sve odjednom vadiš. Nakon toga ostane samo da polemiš žice od tih konektora na prave žice od eurodžeka i muzika ponovo dere :)

Naravno ova procedura zahtjeva malo više posla i strpljenja dok se sve napravi ali ja sam tako radio kada su mi trebali High Input konektori za pojačalo. Poprilično svi ti konektori se mogu skalperom isjeć i izvuć samo onaj dio žice sa utikačem ali je važno da ako ih tako spojite obavezno napravite na neki drugi način plastičnu zaštitu za njih da se ne bi kojim čudom spojili i radi mogućnosti ištekavanja istih u jednom pokretu.

Sretno sa rješavanjem problema ;)
 
Zavisno šta želiš da napraviš ili da li imaš potreban alat možeš i da improviziraš sa tim konektorima. Najvažnije je da imaš jedan eurodžek čije žice presječeš od njegovog konektora i koristiš dalje da zalemiš na žice od novog konektora.

Druga stvar ako hoćeš da napraviš svoj konektor uzmeš stare kablove od PC napojne koji se uštekavaju u matičnu ploču (Isječeš skalperom plastiku i izvadiš onaj dio žice koji sadrži utikač na sebi) ili još bolje 4 pin kablo što ide u floppy disk gdje imaju dvije crne, žuta i crvena. Kada taj bijeli konektor malo sa strane isječeš dobiješ 4xpin konektor koji ima tačan razmak u sebi između pinova i poprilično možeš uštekati u te tanke pinove od HU. Nabaviš tako 4x ta komada i imaš 16pinova već za radio. Njih naravno možeš i presjeć pa da samo npr. imaš 2xpina umjesto 4xpina. Kada tako pripremiš sve pinove uštekaš ih u radio i sljedeće je da na tom dijelu gdje su uštekani sve izljepiš trakom okolo i uzmeš pištolj za plastiku i sve žice na tom dijelu gdje vire konektori zaljepiš da budu tvrdi. Tako da možeš rukom da ih sve odjednom vadiš. Nakon toga ostane samo da polemiš žice od tih konektora na prave žice od eurodžeka i muzika ponovo dere :)

Naravno ova procedura zahtjeva malo više posla i strpljenja dok se sve napravi ali ja sam tako radio kada su mi trebali High Input konektori za pojačalo. Poprilično svi ti konektori se mogu skalperom isjeć i izvuć samo onaj dio žice sa utikačem ali je važno da ako ih tako spojite obavezno napravite na neki drugi način plastičnu zaštitu za njih da se ne bi kojim čudom spojili i radi mogućnosti ištekavanja istih u jednom pokretu.

Sretno sa rješavanjem problema ;)

LIKE ZA IDEJU ;) Ali molex kabal koji si naveo je sirok skoro koliko i ovaj cijeli dzek tako da nema sanse da sa njim to odradi, a i pinovi su dosta veci nego ovi. Mogao bi iz stari kucista da izvadi front pannel kablove i to odradia sa molexom na ovom playeru nema sanse.
yhOtiHo.png
 
Član
@djkenooo. Da ti front panel bi bili još bolji jer idu po 2x pa ih je lakše poredati samo zavisi da li paše razmak.
U mom slučaju za high input od matične i njegovog utikača su super pasali mada sam ja sve morao da isječem iz plastike, uštekam ih u pojačalo i u tom položaju zaljepim i napravim kao utikač jer razmak je bio problem.

Ja sam mislio na ova 2 tipa koja bi još mogla mada je uvjek bolje uzimati ove sa debljim kablovima.

WfBjwx3.png


Ako se odlučiš na varijantu da izvlačiš iz plastika žice radi to skalperom tako to sve okolo isječeš i na kraju ostane žica sa metalnim konektorom. Onda sve žice uštekas u radio i uzmeš izolir traku i probušiš na njoj isti broj rupa kao žica i navučeš preko do radia da se zaljepi na njega. To izgleda ovako.
Kg8xbC4.png


Onda samo uzmeš pištolj za ljepljenje plastike i sve žice iznad trake povežeš i pustiš da se ohlade.Na kraju dobiješ konektor sa svim žicama u poziciji i tako možeš jenom rukom vaditi sve žice.
KLYynYQ.png


Ja sam za sada pravio tako konektore i kao improvizacija rade. Samo je dobro imati u pištolju patrone koje se tope na visokoj temperaturi tako da ako se nekada puno koristi +12v na HU da ne počne topit u konektoru oko žice. Pozz
 
Top