golf mk4

golf mk4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav svim VW entuzijastima... Prvi mi je post ovdje i imam par pitanja, al prvo da objasnim:
Nedavno sam zamijenio golf 2 za golf 4 uz nadoplatu, al budući da nisam imao nešto previše para kupio sam 1.4 16v benzinca, 2000-to godište... Znam da je čaršijsko auto, da nije za "potegnut" i sve to (još uvijek se navikavam na benzinca :icon_smile:), al četvorka je četvorka, bez obzira na motor... Htio sam pitati (ako neko ima iskustva sa ovim autom) vezano za potrošnju, da li je realno da ovo auto troši nekih 9,5 l po gradu? Zatim, što se felgi tiče, koje sve dimenzije mogu na njega ići, znam da ima milion konbinacija guma-felga i sve to, al šta mi vi preporučujete (trenutno su na njemu 14-ke čelične "stock" felge)... i na kraju bi volio da mi neko nabaci neki link ili nešto sl. za objašnjenje kopčanja golfa na komp, kako to sve ide itd... Uh, al se ja raspisah...slike auta ću nabaciti kasnije, hvala unaprijed...
 
Član
RE: prešao sa "2" na "4"

sto se tice potrosnje... 1.4 motori su najgori... vidjo sam slucajeva di ako ga malo deres ode potrosnja i na 22l onda problemi sa elektronikom pa pocne gutati mnogo goriva... cak sta vise jaran mi je imo tu cetvorku... nova kupljena... nakon 3mj... potrosnja.... 10l 15l 20l strasno... i jos par primjera znam tog motora 1.4 16v da su trosili nenormalno goriva... nadam se da ti neces imati nikakvih problema :D btw kod mene auto od 150ks trosi toliko litara :D dizela doduse... xD

i naravno da predjes mnogo KMica sigurno i bez kvara :D
 
Član
RE: prešao sa "2" na "4"

ja mislim svi ce se slozit najgori motor za to auto normalno da trosi toliko auto, a mali motor jos pogotovo ako imas klimu ma nece meda
 
RE: prešao sa "2" na "4"

Jbga,bulex,22 litra,pa od mog rodjaka explorer od 250 ks trosi toliko,ali slazem se da je taj motor
najgori za potrosnju,jer da bi isao iole normalno moras ga stisnuti,a onda ode gorivi,i dodajmo tome
tezinu golfa mk 4 i doci ces do zakljucka da je taj motor ipak slab za to auto,al za carsije moze posluziti,
potrosnja od 9.5 je ok za gradsku voznju.Iako po meni mogao si naci cetvorku sa 1.6 benzinskim
motorom od 100 ks,to je puno bolji izbor,jer ide puno bolje,motor nije opterecen,a potrosnja je u
litar ili litar i po razlike...
 
Član
RE: prešao sa "2" na "4"

Hmmm, te riječi mi baš ne ulijevaju povjerenje, al nema veze...uvijek se da prodati... U svakom slučaju tebi hvala lave... BTW, board comp (kako sam čuo od nekih) uopšte ne prikazuje stvarnu potrošnju, pogotovo pri čestom startanju-zaustavljanju... Još jedna stvar... Imam i Polo 99-to god. 1.9 obični dizel, i moram reći da mi je nekako dosta startniji od ove moje četvorke... Valjda zato što je lagan, šta li?

Ma dobro...sve u svemu, nisam ga mislio "derat", prošlo me to, i kad se fino vozi i ne uzima toliko para...
 
Član
RE: prešao sa "2" na "4"

Djulba No 2 je napisao(la):
Jbga,bulex,22 litra,pa od mog rodjaka explorer od 250 ks trosi toliko,ali slazem se da je taj motor
najgori za potrosnju,jer da bi isao iole normalno moras ga stisnuti,a onda ode gorivi,i dodajmo tome
tezinu golfa mk 4 i doci ces do zakljucka da je taj motor ipak slab za to auto,al za carsije moze posluziti,
potrosnja od 9.5 je ok za gradsku voznju.Iako po meni mogao si naci cetvorku sa 1.6 benzinskim
motorom od 100 ks,to je puno bolji izbor,jer ide puno bolje,motor nije opterecen,a potrosnja je u
litar ili litar i po razlike...

ocam' 22l svi smo se hibretili.. potrosnji.. a to da ne ide... ne ide nikako... kad ukljucis klimu... jedva krenes... s tim motorom... 1.6 bi bilo idealno xD
 
Član
RE: prešao sa "2" na "4"

svki vele da je to najlosiji motor radi potrosnje i toga da ne ide,ali ne znam,nisam se nikad vozio u takvom autu a ni vozio.tak da vise mislim da su to mahalanja al et.
u svakom slucaju sretno na autom
welcome to the 1.4 club :)
 
Član
RE: prešao sa "2" na "4"

ma vidit ces brate sta je i kako je..nadam se da neces imat problema;) a sto se tice felgi...16ke bi mu bile taman...
 
Član
RE: prešao sa "2" na "4"

22l mislim da nema sasne da taj motor proguta! Njegova potrosnja pri stiskanju moze navuc na nekih 12l,preko nebi smjelo ama bas nikako... A to za board sto si spomenuo, u vecie auta board varira prilikom starta i stajanja, dakle trebas izac na otvorenu cestu i vidjet koliko ti board pokaziva otvorene potrosnje... Fela sto se tice, ti mozes uvalit i 18-19 colla, al je to za taj motor malo previse, ubio bi i motor i trap :) Moja topla preporuka neke 16-ke 205/55 R16 ili malo jace 215/60 R16 to bi bilo sasvim dovoljno...A nebi bio puno ukrucen...
P.S Dobrodosao i da se navozas te 4ke..
 
Član
RE: prešao sa "2" na "4"

error da citas.. skonto bi.... novo auto... malo vise gasanja i problem na elektronici.... 22l... i nodiash zna za taj slucaj :D
 
Član
RE: prešao sa "2" na "4"

Ma u svakom slučaju je bolji od mog starog golfa mk2... Lijepo se brate vozat u njemu, pa nek troši ako hoće i kolko hoće...:icon_biggrin:... Lavovi, hvala na informacijama... keep rollin'
 
Član
RE: prešao sa "2" na "4"

fotke.bhtuning.com
[/URL][/img]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top