Golf IV lajsne i plastika

Golf IV lajsne i plastika

Član
Bilo milion tema i ništa nije pomoglo.
Znači hoću da sprejem ofarbam onu unutrašnju plastiku centralne konzole, lajsne i hrapavu plastiku po enterijeru.
Živim u Tuzli pa bih mi još bolje godilo ako neko zna gdje uzeti sprejeve.
Za sad sam fokusiran na tu plastiku jer mi se cijelo vrijeme mota po glavi kolko je odvratna...
Mislio sam kupiti Colmax strukturni mat sprej i njime ofarbati dijelove enterijera jer u sebi sadrži prajmer.
E sad lajsne, karambolka i front lip su drama izgrebani, ko da je predhodni vlasnik vozio auto kroz šumu.
Razmišljao sam da sve to očistim, išmirglam sa p800 i lupim taj sprej?

Da li ima ikakve mogućnosti da se ova plastika ofarba u crno?
http://images.gtcarlot.com/pictures/46963862.jpg
Sva je nekako izgrebana, izgubila boju...
Tapacirao sam ovo oko ručki samo preostaje ta plastika, a fakat mi se ne traži po otpadu jer su prilično sve u sličnom stanju.
 
Član
Uradio sam danas na svom autu centralnu konzolu, rezultat fenomenalan. Postupak sljedeci:
- ocistio fabricku zastitu sa razredjivacem, skidati dok plastika ne pobijeli, bitno je poskidati sve, jer kasnije prilikom spricanja nabubri fabricka zastita
- nakon ciscenja dobro oprati deterdzentom, a potom vodom, pomaze kuhinjska spuzvica
- baciti prajmer za plastiku (sto je sigurno sigurno)
- strukturni sprej u dvije-tri ruke
- mat lak
Rezultat, ljepse plastike nego fabricke..
Sto se tice vanjskih lajsni odraditi isti postupak, sa ili bez mata na kraju...
 
Član
e sad da te pitam je li obavezan taj lak ko finiš?
isto tako je li striktno da bude sturkturni sprej?
 
Član
Nije obavezan. Licno po meni samo je obavezan plastic primer. Ja sam ga bacio (stukturni) cisto da bi plastika dobila kao neku teksturu, koja se malo "isfinira" mat lakom. Vjeruj mi rezultat je fenomenalan. Za 10tak minuta cu okaciti slike (Tema BMW E46 by Moke), pa pogledaj...
 
Imas u mojoj garazi treca stranica kako se steke rade
a ako sta treba objasniti anzovi na telkefon ja cu ti rado pomoci,
to mi je posao :D
 
Top