Golf IV 66kw gubitak snage

Golf IV 66kw gubitak snage

Član
Neku noc sam vozio od prijatelja auto...Golf IV 66kw...Momak to auto inace jako jako sporo vozi i uvijek je u gradskoj voznji..dakle tesko kada vidi cetvrtu brzinu i magistralu hahha..Dakle vozim i izbacio se da prestizem u cetvrtoj brzini na 3k obrtaja auto je prestalo da ubrzava i jednostavno nece dalje..Probam opet na drugom dijelu ceste u manjoj brzini isti slucaj...Dakle auto jednostavno nece da ide preko 3k obrtaja i preko 100kmh...
U leru i van brzine obrtaji se penju bez problema...Auto dakako ide na servis ali volio bi znati u ceme bi mozda bio problem da ga nasi majstori ne bi oderali kao inace..Shvatam da to auto ima samo 66kw ali da mu je 100 kmh krajnja brzina nesto nije u redu.Hvala unaprijed
 
Član
Lako moze biti da je zacepljena usisna grana od garezi i te gradske voznje, hinjanja po gradu... Imao sma nekad davno slican problem na passatu 90 konja. Ali tu lako moze biti da je motor u safe modu i da turbo uopste ne radi... Dijagnostika ce sve reci...
 
Slican problem sam imao, moze biti ona pecurka na izduvnoj grani (nez kako se zove) ili oni ventili na turbini mislim da imas 2 vise filtera zraka, vidjeces dosta sitni crijeva ulazi i izlazi iz njih. Vjerovatno si u zadnje vrijeme primjetio da ti se turbina vise cuje. Uglavnom odvezi na diagnostiku i pripremi oko 100 km 20+/-

http://prntscr.com/67zkw8
 
Član
Kod mene isto bilo,N75 ventil zezao,bukvalno bio kao SDI,nije palio turbinu i nije htio preko 100 haha.
 
moze bit protokomjer, zakovala turbina- treba cistit, zaprljana usisna grana-treba cistit, ventil turbine i pregledat vakume da nije koji pogresno spojen...
najlakse ti je probat protokomjer, ako nije do njega onda ciscenje turbine i usisne grane jer veci je postotak da je to nego vakumi
 
Član
Neznam brate...to mi je od frenda auto...Ide na diagnostiku prekosutra pa cemo da vidimo sta kaze...Auto doslovno ne moze preko 100kmh..3k obrtaja i to je to..Pitam frenda kako nije to primjetio kaze on ma sta cu ja primjetiti kad nikad nisam vozio preko 90 hahah...
 
Član
E da ne otvaram temu...kolko kosta reparacija turbine golf IV 74kw 101... Pumpa dizna?
 
Top