Golf 1 RETRO by Noke- komentari projekta

Golf 1 RETRO by Noke- komentari projekta

Član
Pih,jako kvalitetni dijelovi i dobri radovi,osnova ne moze da bude bolja,ako ima samo toliko prijedjeni kilometara njegov tvornicki motor meni osobno nikad na pamet ne bi palo da ga vadim i ubacivam gti :D
Sretno dalje
 
Član
Hvala druze, trudim se da nabavim sto vise novih originalnih dijelova sa vw-classic partsa, a golf je stvarno toliko presao, ali jbg mora se ubaciti nesto jace :D
 
Član
Stvarno dobar golf, osnova idealna rekao bih,imas nesto sto bi mnogi od nas voljeli da imaju,ali tesko je vise naci auto u tom stanju. Razumijem te za vadjenje motora iako mozda ne vadis iz tog razloga ali eto, taj 1.3 je nevidjeno smece, ja licno ga ne bih pa ni novog. Fine si dijelove nabavio nema sta, bit ce zanimljiv projekat
 
Član
Hvala puno druze, motor ce ostati do moje 18 godine, poslije ide neki jaci motor GTI ili VR6 2.9, al otom potom, a licno sam se uvjerio da je taj motor smece, uvijek zeza nesto, pa karburator, pa svjecice uhh ko ce se zajebavat s tim :D
 
Jako fino radiš ovo, kad već ideš retro. 2.9 nije u toj opciji a ni šasija bez rolbara će ti se raspasti nakon par pravih potezanja. Traži motore koji su bili baja u to vrijeme za te godine golfa, - moje lično mišljenje.

Zaista s merakom ću da pratim projekat. lp
 
Član
Sa merakom cu pratit projekat.Nego kad punis 18 hocemol se nacekat da ga vidimo sklopljenog,
 
Član
Lijepo si započeo, ali proslijedi dalje te crvene pojaseve i wolfsburg bedževe. Ne idu na keca nikako. Ostalo sve ok. I nadam se da je auto limarijski dobro sređeno, ko god da ga je sređivao.
 
Član
Hvala svima, . Auto nije nikako sredjivano limarijski, takvog sam ga dobio, ja cu ga naravno farbati ponovo, ali prije toga ce se opjeskariti sasija, samo ne znam u koju boju farbat, ima ih vise u opciji :D a motor bih volio gti kr od dvice, on ce najvjerovatnije ici u golfa. Wolfsburg bedzevi i pojasevi vrvt nece ni ici na auto, nisam ni mislio stavljati, to je kupljeno za moju kolekciju :)
 
Član
Kako nije? Motorni prostor je farban, felge farbane, pod namackan zaštitom, ova oznaka golf na gepeku ne znam da li je orginalna... Ali, lijepa osnova, sve u svemu.
 
Član
Ne znam nista buraz, dobio sam auto na poklon, a pod i motorni prostor su zasticeni kobitom, felge su se morale ofarbati, ionako su ruzne i kad su ofarbane, a kamo li kad nisu :D Najvaznije je da lim i konstrukcija nije truhla, a svi dijelovi ce se mijenjati, auto opjeskariti, ofarbati komplet ( sa vana, unutra, motorni prostor, odozdo, blatobrani) da bas bude da je kao iz fabrike ..
 
Član
Ja bi prije isao na 1.8t ako ces iskreno.Ako vec ides u to onda se kupaj u dubini,mani se hodanja u plicaku :)
Mada nije ni kr za tebe, s obzirom da nemas jos vozacku, mozda da razmislis da motor za sad ostane fabricki, naravno dobronamjeran je savjet, bez ikakvog potcjenjivanja, ali mlad si, zivi zivot
 
Član
Vec sam reko da ce motor ostati do moje 18-e godine, a kasnije se mijenja na jaci neki ujedno kad napunim 18, ide pjeskarenje sasije i lakiranje vozila, ugradnja motora, podvozja i dijelova. Naravno da nece ostati motor 1,3. Golfa kad sredim necu vozati skoro nikako, samo ce se ici sa njim na evente, izlozbe i tako. Msm stvarno je glupo da sredim auto extra, potrosim puno para na njega i da se voza svaki dan.
 
Top