Fiat Bravo 1.6 16v

Fiat Bravo 1.6 16v

Dok mi auto u leru radi nesto lupka kada pustim kvacilo. Pocinje lupkati tacno na tacki gdje odvaja i lupka sve dok je ne pritisnem kvacilo. Zvuk je dosta vise izrazen kada je auto hladno tj prvo paljenje ujutro.. do cega bi to moglo biti
 

Kec

Član
Isti potpuno problem imam,samo sto je kod mene Golf 1.Nadam se da ce se neko javiti,mozda i meni nesto pomogne:)
 
Član
To je neki od ležaja u mjenjaču, mora se skinuti mjenjač ...

p.s. vjerovatno možeš još voziti tako dok ne počnu zvukovi se javljati dok je u brzini ili počne treskati ručica mjenjača . Ja sam tako prešao 100 000 KM i još uvijek se isto čuje , samo godišnje provjerim nivo ulja u mjenjaču .
 
Poslednja izmena:
Član
Nije to nista, po tome on moze ici jos 50-100 000 bez problema a da mu ne bude nista, to je vjerovatno neki lezaj na piramodi ili trkac na diferencijalu ali nije to nista strasno i ne moze mu biti nista, ja sam sa svojim autom isti tako zvuk bio,kad pritisnes kvacilo nema zvuka jer tada mjenjac se prestane vrtiti, a kad pustis, tada se mjenjac pocne vrtiti sa motorom i dobijes zvuk taj specifican, iritira. Ja sam sa svojim auto presao 100 000km i to nisam ga zalio, i tako se culo od prvog dana i poslije udesa prodao motor i mjenjac zajedno i eno ga i dan danas taj mjenjac radi bez problema, a koliko je jos napravio km ne znam ali radi bez problema i salta bez ikakvih problema kao i prvog dana..
 
Top