Drag race - 991 Turbo Cabriolet vs 2014. GTR

Drag race - 991 Turbo Cabriolet vs 2014. GTR

Samo da napomenem da osim ovog imaju još Turbo Coupe (lakši) i Turbo S (lakši i jači 40KS od standardnog Turba :D)

 
Član
Brz je 911T i stari je sa PDK-om bio ekstremno dobar u ubrzanju. Mada gledajuci ove podatke, rekao bi da ni ovaj GT-R nije bio najbrzi vidjeni, cesto kucaju ispod 3 sekunde do 100 km/h, a ovaj ne moze ni do 60 mph ispod 3 sekunde. Al svejedno, 911T je impresivan, s druge strane, GT-R je vec nekih 7 godina na trzistu, uskoro ce vjerovatno doci i novi model. A 911 je potpuno nov prakticno. Morat ce na novom GT-Ru poraditi malo i na dijeti, ako zele ostati u vrhu ili ce oni najavljeni elektromotori uciniti cudo...
 
Super Moderator
Brz je 911T i stari je sa PDK-om bio ekstremno dobar u ubrzanju. Mada gledajuci ove podatke, rekao bi da ni ovaj GT-R nije bio najbrzi vidjeni, cesto kucaju ispod 3 sekunde do 100 km/h, a ovaj ne moze ni do 60 mph ispod 3 sekunde. Al svejedno, 911T je impresivan, s druge strane, GT-R je vec nekih 7 godina na trzistu, uskoro ce vjerovatno doci i novi model. A 911 je potpuno nov prakticno. Morat ce na novom GT-Ru poraditi malo i na dijeti, ako zele ostati u vrhu ili ce oni najavljeni elektromotori uciniti cudo...

fabricki podaci koliko ja znam su 2.8 0-100, kako onda ovaj ide 3.3?
 
Član
fabricki podaci koliko ja znam su 2.8 0-100, kako onda ovaj ide 3.3?

Ne ide svaki auto isto, cesto na testovima budu odstupanja u mjerenjima ubrzanja u zavisnosti od testa do testa, zna biti i po 0.5 sec razlike. Negdje auto ubrzava za 4.5s, a negdje za 5s do 100 km/h. Osim sto svaki auto nije 100% identican iz tvornice, ni gume uvijek nisu iste, podloga na kojoj se testira, vremenski uslovi, visina, gorivo itd. Sto je bolji proizvodjac upitanju, to su odstupanja naravno manja. A u ovo da svi auti nisu isti najbolje sam se uvjerio kad su kod tate u firmi uzeli 10-ak istih auta, uzeti isti dan, isti motor, ista oprema, ista i boja, dakle potpuno identicni auti. Vec se od prvoga dana osjetila razlika u tome kako neki idu bolje, a tako je s vremenom i ostalo. I to ne samo u ubrzanju, cak i u maksimalnoj brzini je razlika bila 10-ak km/h, dva auta u isto vrijeme na autoputu i jedan znacajno brzi. Razlog, ko zna sta je, vjerovatno bolje sklopljen auto ili ga zapale bolje komponente. A jedan lik mi je pricao sto je slagao auta za brdo kod nas, kaze uzeli oni vagu od zlatara i vagaju klipove, uzeli klipove za trkaceg Yugu, kaze jedan npr. 570 grama, drugi 630, treci 590. Uzeli isto tako motor od Honde koji su pravili i izvagali klipove, svi su bili u 5 grama razlike. I samo iz toga ti je jasno koji ce motor bolje raditi, bolje ici, a vjerovatno biti i trajniji s vremenom. Malo duzi post, al kad smo se vec dotakli ove price i teme...
 
Super Moderator
Sve super i tacno je to sto kazes, jako dobar post :) al onda je vrlo lako moguce da su se probali vise puta i na drugim mjestima da bi par puta bio brzi gtr ili da bi bili jednaki itd.. Cudno je da na takvom auto kao sto je gtr budu velika odstupanja
Znam da ista auta npr. ne idu uvijek isto, ima i do nacina voznje na koji su vozeni, ovaj koji ne prelazi 2500-3000 obrtaja i vozi se po gradu vjerovatno ce losije ici od istog auta koje se ne tusi previse i malo zustrije vozi
 
Član
Ko je merio auto na 402 najbolje zna, nekad napravi pola sekunde bolje vreme, nekad je razlika 0.2, 0.3, nema pravila. Skoro nikad ne pogodi isto vreme. Mada su to sve manuelni menjaci pa je dosta do toga, kod ove robotike bi razlike trebale biti znatno manje.
 
Član
ako se nigde ne zašaltaš više od 0.1 ne bi smelo da ti bude razlika od vožnje do vožnje. Naravno na treninzima trke su nešto drugo
 
Nema tog čovjeka koji će izmjenit brzinu sa ručnim mjenjačem za 0.1 s, samo je nekoliko automatskih mjenjača tako brzo. (F1, PDK, DCT i slični...)
 
Legend
ja jos ne mogu da vjeruejm da ga cijepa ovoliko :D :D
gledao sam ovaj test prije.. i ne razumijem nikako :D
 
Top