BMW E46 320d by Moke

BMW E46 320d by Moke

Član
Evo da prestavim i ja svog bavarca.. Kupljen oktobru 2014.te..
-2001godina








Pa da ukratko predstavim:
Motorizacija 100Kw 136Ks 2.0d, potrosnja 8-9 gradske, otvorene 6l. Dosta dobro ide, ja prezadovoljan. Na motoru odradjen mali servis Castrol i BOSCH filteri. Nedavno sredjen EGR, a dok se nakanim cistim usisnu, interkuler, crijeva.
Sto se tice izduva olaksan protok, postavljen je i lonac Magnum :D
Tockovi:
Na autu su M 17ke, 225/45, a preko zime celicare 15ke sa Savom. Celicare cu lakirati dok uhvatim vremena. U odvratnom su stanju
Sto se tice ovjesa, postavljenje su H&R opruge. Odlicno drze, dosta nize auto, ja prezadovoljan. Sto se tice kocnica, promjenjene prednje disk plocice.
Osvjetljenje:
Sve zarulje zamjenjene sa LED rasvjetom.
Ubaceni Xenoni. U igri su bili i prstenovi, s tim da su prvi bili pogresni (far sa projektorima). Drugi naruceni sa E baya, medjutim nikad nisu dosli.
Sto se tice enterijera, auto je presvuceno u kombinaciji koze i platna.
Na pocetku bio je sav zatamnjen :D, pa gospoda POLICE puno pisala, dok pametniji nije popustio. Zmigavce i stopove malo tonirao u crnu...
Muzika klasika, cd sony i fabricki zvucnici.
 
Član
Bice cim uhvatim vremena.. Detaljno cu ga predstaviti.
p.s. soffa ako se sjecas prije par mjeseci si mi odradio u photoshopu zatamnjivanje, farova i stopova.. isto ispalo :D
 
Član
Hvala na lijepim rijecima.. Evo danas sam ga sarafao cijeli dan, imao slobodnog vremena.... Pa sam ocistio kompletan usisni sistem. Usina grana, crijeva, EGR, intercooler i stavio novi filter.
Na grani je bilo polijepo naslaga. Skidao benzinom, svim cudima sto sam imao u steku, prao vodom, pa toplom vodom pod pritiskom.. Rezultat odlican..




Prije montiranja sam nanio abro diht masu.. Postoje vec fabricki dihtunzi, ali nije zgoreg dodati zbog boljeg zaptivanja.


EGR jos malo ocistio, mada je bio cist, radjen vec prosle sedmice.



p.s. koji je najbezbolniji nacin da se zatvori EGR na ovom motoru?

Zatim postavljen novi filter..

Intercooler skinut, ociscen, okolo i utnutra.. Bio je suh pa nije ni bilo puno posla.. Turbo mjenjan prije 20tak hiljada..



Usput malo i felge ocistio... Sredstvo za ciscenje felgi from Skafa cuda cini... Puno skupo 2.9KM



Nakon toga, sve namontirao, probao auto... Ja prezadovoljan, auto dosta bolje ide... Bolji odziv na gasu, ljepse se cuje..
 
Član
E svaka ti čast za trud! Žena mi vozi 318d 2004. god pa me sad ovo, pogotovo slikama, navodi da pokušam odradim isto :bookworm::brb::cigar::wacky:
 
Član
Hvala momci. Nebi bilo lose da odradis, jedno poslijepodne treba. Predpostavljam zena laganije vozi, pa mozda ima i naslaga vise..
 
Član
Vjeruj mi da je žena gora od mene hahaha Ta čim ga upali, drži se dsc dugmić dok lampica ručne ne zasvijetli narančasto, i onda ide vožnja
 
Član
Nisam pisao odavno.
Radilo se dosta toga na autu. Nakon dvojbe da li modificirati postojecu karambolku ili kupiti vec gotovu M optic ili M3., Odlucim se upustiti u tu ideju samostalne izrade. Medjutim pocelo se i nikad zavrsilo. Fen, poliester, bumper kit itd itd. Karambolka jos stoji u garazi ne dovrsena. Nakon toga dvojba izmedju M optike ili M3, i na kraju M3 kupim u Zenici.

Dosao kuci i bacio se na posao.
Osim karambolke, usput odradjeni remenovi, tekucine i pratece sitnice.
Nekad u januaru narucio prstenove, nikad da dodju, probili se svi rokovi. Zalio se kinezu, kinez vratio pare, kad prije mjesec dva, postar donese prstenove. Kinezu hvala gdje cuo, i gdje ne cuo.
Bacio se na posao i ovako to izgleda:

Namontirane i maglenke..

Uskoro idu neke promjene na interijeru i ponovo zatamnjivanje stopova i zmigavaca. Bubrezi samo prelekirani sprejom, cisto da vidim kako izgleda u crnoj varijanti. Uskoro odgovarajuce lakiranje.
 
Poslednja izmena:
Top