Bimmer E60 530d

Bimmer E60 530d

Član
Eh, da i ja predstavim svoj ljubimca na 4 točka. Radi se o BMW serije 5, oznake E60 530d 2004 godina popularnog nadimka AJKULA.
Na automobilu su već odrađene neke stvari (ništa pretjerano), al obzirom da nemam sve fotografije samo ću navesti neke od stvari koje sam uradio dok je ostalo sve što je urađeno je došlo zajedno sa automobilom kad sam ga kupio prije 3 mjeseca.

Tehnički podaci o vozilu:

Marka: BMW
Tip: 560L
Varijanta: NC71
Komercijalni naziv: 530 D
Vrsta vozila/Oblik karoserije: AA – LIMUZINA
Kategorija vozila: M1 – PUTNIČKI AUTOMOBIL
Naziv i adresa proizvođača: Bayerische Motoren Werke (BMW) AG
Mjesto i način postavljanja pločice proizvođača: MOTORNI PROSTOR D
Identifikacijska oznaka vozila (VIN): WBANC71070B638***
Mjesto identifikacijske oznake vozila na šasiji: MOTORNI PROSTOR D
Broj jedinstvene evropske homologacije vozila:
Broj osovina: 2
Broj točkova: 4
Pogonske osovine: 1 – ZADNJA
Razmak između točkova:
1: 1558 mm
2: 1582 mm
Dužina: 4841 mm
Širina: 1846 mm
Visina: 1469 mm
Masa vozila s nadgradnjom u voznom stanju: 1610 kg
Najveća tehnički dozvoljena masa: 2170 kg
Najveća tehnički dozvoljena opterećenja osovina:
1: 1050 kg
2: 1180 kg
Najveće tehnički dozvoljeno opterećenje krova: 100 kg
Najveća masa prikolice:
Sa kočnicom: 2000 kg
Bez kočnice: 750 kg
Najveća masa skupa vozila: 4170 kg
Najveće uspravno opterećenje na vučnoj spojnici: 90 kg
Boja vozila: SIVA – TAMNA – METALIK
Broj i raspored vrata: 4, 1PL, 1PD, 1ZL, 1ZD
Broj i raspored sjedišta: 5, 1rL, 1rD, 2rL, 2rC, 2rD
Pneumatici i točkovi:
1. 245/40 R18 93Y (2,6 bar – AZOT)
2. 245/40 R18 93Y (2,8 bar – AZOT)
Proizvođač motora: Bayerische Motoren Werke (BMW)
Oznaka motora koja je postavljena na motor: 306D2
Broj motora:
Radni postupak: 4 taktni
Direktno ubrizgavanje: DA – COMMON RAIL
Broj i položaj cilindara: 6 LINIJSKI
Radna zapremina: 2993 cm3
Gorivo: DIZEL
Najveća neto snaga: 160 kW
pri: 4000 min-1
Najveći obrtni moment: 500 Nm
pri: 2000 min-1
Stepen kompresije: 17
Turbopunjač: DA
Spojnica: HIDRODINAMIČKA
Mjenjač: AUTOMATSKI
Broj stepeni prenosa: 6
Prenosni odnosi:
1. 4,17
2. 2,34
3. 1,52
4. 1,14
5. 0,87
6. 0,69
7. HN(R) 3,40
Prenosni odnos pogonske osovine: 2,47
Upravljanje –vrsta pomoći: HIDRAULIČKO – SERVO
Kratak opis sistema kočenja: HIDRAULIČKI – ABS – DSC
Najveća brzina: 243 km/h
Mjere za uređaj za mjerenje brzine: METRIČKE
Nivo buke: 70/157*1999/101/EC
Emisija izduvnih gasova: 70/220*2001/100A – EURO 3
Zapremina rezervoara: 70l

Automobil posjeduje od opreme aktivno upravljanje, DSC, parking senzori, BMW Dynamic Xenon svjetla, koža, dvozonska klima, Biznis velika navigacija, el. podesiva sjedišta, automatsko zatamnjenje retrovizora i unutrašnjeg ogledala, led osvjetljenje u retrovozorima itd...

Nakon kupovine pregorile su mu LED Angel Eyes (kineska tehnologija) tako da su vraćene orginalne sijalice Bosch za Angel Eyes jačeg intenziteta. Urađeno je kompletno dubinsko pranje i hemijsko čišćenje kompletnog vozila, straga je postavljeno LED osvjetljenje za BMW znak crvene boje, postavljeni su laseri u sva 4 vrata sa BMW logom, izvršeno je balansiranje svih pneumatika (prednja desna i zadnja desna felga su malo krive tako da moraju ići na peglanje) i pneumatici su naduvani azotom, naprijed GoodYear F1 Eagle 245/40R18, nazad Dunlop SP Sport 01 255/45R18. Nema nekih stvari da lupkaju, pregledao sam vozilo na STP i treba da zamijenim sponu letve volana lijevu(već kupljena - Lemforder), ima mali luft od možda milimetar pa će se i to kroz par dana odraditi. Takođe, ubrzo će mu i jedna dizna(6 cilindar) u crvenom području biti tako da sam i to dogovorio kod doktora za BMW Buze da promijenim. Naprijed su novi diskovi, još uvijek se čuje onaj tupi zvuk, nisu se pločice još uklopile. U budućnosti je plan da se ofarba prednja karambolka i hauba jer ima malih oštećenja od kamenčića (ako se tako mogu nazvati) prilikom vožnje zimi, da se doda zadnji lip spojler na staklo i gepek, zamjena bočnih žmigavaca sa led žmigavcima od F serije BMW, presvlačenje volana kožom i ako se mogne nešto uraditi sa kožom na sjedištima. Volio bi da čujem sugestije i prijedloge svakako. U nastavku par fotografija. A u skorije vrijeme potrudit ću se da postavim još više.

DESNA.jpg

PREDNJA.jpg

PREDNJA_LIJEVA.jpg

ZADNJA1.jpg

PRANJE.jpg

PRVA_SLIKA.jpg
FELNA_PNEUMATIK.jpg

Uskoro još slika i unutrašnjosti dok ih prebacim na komp. Toliko za sada.
 
Član
Meni licno jedan od boljih BMW ikada izasao ,
Taj branik je ekstra , ali da je naci M zadnji branik pa staviti , da je malo drugacije..
A felge su mjera , sada vec na 19 prelaziti :cool:
 
Član
Sutra ide jos slika, a cekam da ispadne zadnji branik od M serije polovan pa da kupim. Orginal kit od kerschera kosta preko 400 eur + postarina plus carina i pdv, tako da cu se tesko odluciti za tu opciju. Sto se tice felgi ove godine ostaju ove, jos da mi je naci jos jednu gumu Dunlop Sp Sport 01 245/40R18 93Y Runflat da postavim nazad jer jednu vec imam, dobio gratis. Cak bi dao ove dvije sto su na njemu za tu jednu polovnu pa ako neko zna gdje ima nek javi.
 
Legend
prelijep , branik ne odudara i dobro mu stoji , kako si vec rekao nadji M zadnji i zavrsio si to
kad si vec dobio novu SP , naruci jos jednu isplati se dobra je guma
 
Član
prelijep , branik ne odudara i dobro mu stoji , kako si vec rekao nadji M zadnji i zavrsio si to
kad si vec dobio novu SP , naruci jos jednu isplati se dobra je guma
Ne može se naručiti, probao sam ali se više ne proizvodi sa ovakvom šarom, tako mi je ovaj dobavljač rekao. Za vikend kad se vratim kući sa posla iz Doboja slikam gumu i postavim, dobro bi mi došla takva ista polovna. :D
 
Član
Evo još koja slikica:
PREDNJA1.jpg

PREDNJA_DESNA.jpg

Ima ubačen i sport MODE, a i potrošnja nije pretjerano velika, trenutno je na bordu 7,5 l / 100 km.
KMSAT.jpg

Uzvičnik je zbog senzora sjedišta i pojasa, trebam skopčat na dijagnostiku da to poništim. :)
 
Član
Redovno te u Ilijašu viđam,dobar je kao što kolega reče ovaj branik ga izdvaja,još kad budeš u mogućnosti felge da uzmeš druge jer ove rjetko ko da nema na BMW
 
Top