bbs rs

bbs rs

Član
ordžidži su skupe i teško nać

ima tu neki replika po solidnim cijenama, jel neko ima iskustva, veličina bi bila 17 ili 18, ja bi to dovlakario iz slovenije

par godina sam vozio sa replikama od gtia i za te pare felge su se pokazele više nego odlične, nači nemam komplex kineza :D

ako ste imali iskustva podijelite ovdje :D
 
Legend
Ja razmisljam o prelazu na 17 rs , isao bi na original jer nisu iste izgledom.... ali kako si vec rekao cijene su dosta paprene

Puno je kopija , svega i svaceg ..... tu po cazinu gledam skoro svako novije auto vozi neke kopije i nisam do sad vidio da je nekom pukla ako je to to sto te muci ?
moje misljenje je ako ces biti nesretan pa zakaciti ivicnjaka ili rupe duboke 30cm , i jedna i druga ce stradati sigurno , originali ce se prije Saviti dok ce kopije pucati

Sama legura materijala je cudna , puna nekih metalnih opiljaka ..... oni koji se bave poliranjem felgi ili su svoje kopije polirali ,dobro znaju o cemu pricam

Provjeri ebay.de , trazi lenso felge ....... rade kopije RS i LM , polovnih sa gumama imas na willhaben.at , shpock.at / de
 
Član
ko zna odmah vidi da li je original ili kopija
ja licno ne bih nikada vozio na kopijama felgi poznatih proizvodjaca
bbsfail_zps92c17ad4.jpg
totalledZ003.jpg
 
Član
Ove slike su gluposti.... Ja jos nisam naletio na kopije da su pukle ovako, a gledao sam recimo na trkama gdje na rally-u i ostalim rrkama gdje ljudi koriste originalne felge, puknu kao ove na slici na udesu, malim udesima i slicno, ovo je vise marketing, reklamisu poznate marke kako ne valjaju kopije i pucaju bla bla da bi vise oni prodali svojih jer dobar marketing prodaje proizvod. Isto sa gumama kineskim koje su kopije, gledao sam continental kao vrsio test izmedju njihove i kopije, ali nihe kopija gume, nego je samo sara kopirana, a proizvodjac je kinez, njihova marka nwka. Kad je continental testirao onda je continental bila uhuhuuu bolja i na kocwnju i sve, dok su drugi obicni ljudi testirali u normalnim uslovima na kocenju i krivine i mokrom i znate koji jecrezultat bio? Toliko je minimalna razlika izmedju guma a continental je 3 puta skuplji... Evo ja sam taj koji taKodje voza kinesku gumu tracmax f105, sara je kopirana sa yokohame advan sport, gume ne mogu biti bolje, polovne sam do sada uzimao kao brendirane michelin, continental, goodrich, fulda, kumho itd, i sve i jwdna polovna je bila 5-6mm sara i DOT nekih 3-4 godine stara, rezultat je da je ova tracmax bolja nova od sve i jedne polovne, po kisi mokra cesta pada kisa a ja na 70 slalom radim auto ne mrda sa ceste, nema klizanja sekunde, sa ovim poznatim polovnjacima bmw kad saltam iz druge u trecu je bscao cvil i zaguzao nazad, sa ovim gumama jedva baci cvil iz prve u drugu a guzica ne mrda nigdje, gume predobre jos kad se uzme cijena pogotovo... Vec sam napravio haman 2000km sa njima i nisu se pocele niti trositi niti perutati kako su ljudi zavikali aj uj ne valja... Gluposti... Ja od kopije ne bi bjezao, gledao sam kod tokara 18-ske AMG mercedes kopije, popravljao ih jer je ocesao od ivicnjak bio, dobra fwlga i ja ga pitao kako mu se cine, kaze covjek dobre felge pogotovo kad vidis da su nove 700km...

Kopije ako hoces gledaj STR proizvodjac, imas RS i sve bbs kopije, imas cak i vossen kopije, i ljudi koji ih imaju kazu da su dobre felge...

Kopije nisu kao nekad loseg kvalitwta, tehnologija ide dalje i kopije svega su sve bolje i bolje...
Pa jeste se zapitali odakle recimo proizvodjaci poznatih marki guma nabavljaju sirovu gumu za proizvodnju guma? ;) Kina :)
 
Poslednja izmena:
Član
@RS TURBO sto se tice guma. svaka nova guma je bolja od polovne tako da ti vjerujem sve ovo sto si napisao e sad ta guma tracmax koju ti imas, sta mislis kakva ce biti sljedece ljeto kad ih budes vozio, ja ipak mislim da ce ta kineska guma brze da "ostari" da se tako izrazim
 
Član
@CUPRA SX Mekana je samo tako cak i meksa od moje zimske gume, klasa E u potrosnji gorivasto znaci mekana, i cisto sumnjam da ce se stvrdnuti do iduce godine jer kolega ima tracmax f106 slicna sara kao kod mene i iz 2009-e su godine i kaze da je jos uvijek zadovoljan da je solidna guma, i da bude 2 sezove i da ih bacim odradile su svoje mada ja mialim da ce trajati bar 3 sezove, bisam neki divljak da derem auto i da ga vozim svaki dan kao da vozim ukradeno auto :D ti meni reci je li puno para 380km 4 gume 195/45 r16 ili continental 800km 4 iste gume? A i continental i nije bas nesto nakon 3 godine... Za moj budzet i moju voznju ove gume su i vise nego dobre i iskreno i vise sam dobio nego sto sam ocekivao...

Zar nije bolje kupiti svakih 2 godine nove gume nego jedne skupe i voziti ih 4-5 sezona, ovako bar svaki put imas novu gumu, a kod nas masalna eksera, serafa, limenki, rupa gdje god hocea i ostetiti gumu mozes lako, a kupiti michelin i dati 180km za komad i da je limenka rasjece ili rupa ili pak seraf ili ekser pa sjesti i plakati :D a ovu bar mogu priustiti jer nije skupa i uklapa se u moj budzet :) za mene je iskreno puno dati za jednu gumu 180-200km dok je ova 90km komad...

I zar nije bolje kupiti ovu tracmax novu gumu nego markiranu polovnu sa 5.5-6mm sare i DOT iz 2009-2010-e?

Sto se tice kopija felgi STR ima jako dobre kopije i jako puno raznih velicina i sirina u ponudi i na ebay ih imas koliko hoces i krecu se od 400 pa do 600 dolara za 4 felge, samo je problem dostava...
 
Poslednja izmena:
Top