Audi 80 jaje mjenjac

Audi 80 jaje mjenjac

Član
Imam jednu veliku dilemu pa ako moze neko da mi malo olaksa stvari. Naime trenutno mi je u Audiju 80 1.8 benzin sa plinom mjenjac sa 4 brzine. Da li se isplati i da li je preporucljivo stavljati mjenjac 5 brzina i gdje se moze u Sarajevu naci na nekom otpadu da je kvalitet i da se montira ili ako neko zna dobrog majstora da bih to radio.Takodje me interesuje posto se ne razumijem bas u to da li moram uzimati drugo salt teblo ili moze ovo sa audija da mu samo onda promjenim rucicu mjenjaca na kojoj je 5 brzina + rikverc. Unaprijed zahvalan :)
 
definitivno 5 brzina ugradjuj ako imas novac. nije to skup zahvat. usput odma promijeni lamelu. pogotovo ako je losa. sa salteblu ti ne bih znao rec. posto je povezana sajlama sa mjenjacom mozda se mora a mozda i ne. najprije da mora tako da imas u planu. ali konsultuj se sa majstorom i sve ces znas. vozio sam jedno vrijeme drugovog identicnog audija sa 5 brzina. ma masina i po.
 
Član
Ugradi imao je u mene sestrić takvog audija sa 4 brzine.

Ubacio mu majstor mjenjač sa 5, drugo auto odmah.
 
isti je kod mene, al ja kada sam kupio auto imao je 5 brzina, prethodni vlasnik promijenjio, preporucujem da ubacis i 5-tu brzinu :D : D
 
Top