atest za plin ??? help ?

atest za plin ??? help ?

poz ljudi..
zanima me (oni koji imaju iskustvo) u zadnje vrijeme da li su legalizovani atesti plina na podrucju tuzle (tj federacije) da li se to moze uvesti u saobracajnu BENZIN +LPG
gdje se moze izvrsiti atest..st aje potrebno sve da bude uredno..i cijene..
unaprijed hvala :D:D:123:
 
Član
175,50 KM plus vaga 15-20 KM
u tuzli mozes to obaviti na ovim mjestima:
http://www.mkt.gov.ba/dokumenti/ostalo/?id=2405
 
to se radi vec od 3 mjeseca a cijena na novi set instalacije tj. da nije stariji od 2 godine je 170KM s novom saobracajnom a to ko ti na podruciju TK moze atestirat odes na tehnicki i oni ti sve kazu a kod nas se plin atestira gdje se vrsi i Homologacija vozila ;)
 
Član
ja sam radio ali ovdje u sa,u ac quattru,sam atest 175,vaganje vozila s punim rez plina,izjava servisera,izjavu ti daje ona kuca u kojoj radis atest,provjerit ce ti da li su ozrake dobro uradjene i da je sve gumificirano,i svaki dio auta ti uslikaju,i onda s tim papirima odes u mup i reg sve lijepo i pise benzin/lpg
 
Član
I onda ce vas pustiti dogledno vrijeme da vozite i kad dodje vakat registraciji imat cete porez na plin na registraciju negdje oko 250-300 maraka cini mi se. Drzava sve smisljeno radi da oguli posten narod.
Svugdje u svijetu imas benificije ako vozis na plin jer je ekoloski prihvatljiviji,kod nas po zakonu ako imas plin dodaju ti i porez na to.

Ako ne vjerujete provjerite u osiguravajucim kucama u njihovim onim knjigama po kojima ti uzimaju tarifu da ima ta stavka samo sad za sad se ne sprovodi...
 
Član
sad za sada nema nikakvog poreza,a sta ce dalje biti to ne znam,mada mislim da je to prevelika cijena poreza al et,vidjet cemo sta ce biti,no kod nas je sve naopako pa moze i to biti....
 
ma stipu njegove šuplje,to su oni kokuzi što nemaju za kifle a kamo li za ugradnje plina pa onda pljuju po plinašima te biće porez te ovo te ono , Kralju , ako i kada se uvede taj porez pitanje je veliko ,a do tada se plinaši navozaju na plin i uštede za poreza i svega drugoga...;)
 
Član
175 KM sam ja platio u Sarajevu i niti su ga sta gledali nit zagledali ... taacnije uopste ih ne interesuje kakav je tebe sistem i da li je ispravan :icon_rolleyes:
 
Hvala drustvo na odgovorima
trebala mi je ovak zasigurna informacija da moze (jer neki od poznanika su mi ,kao sto to nas narod zna , govorili nemoze atest u federaciji..te da nemoze u saobracajnu) pa et..planiram ugradjivat plin, ovdje s foruma momak iz tuzle bi mi to radio kad dodje vrijeme da odlucim..i ta nejgova firma il sta vec..izdaje racun..i tako to
pa et ;):cool:
 
Član
Pa nije bas tako da nista ne gledaju, sve gledaju itekako slikaju auto ko da mu rade foto book :lol: 175km je cijena atesta s tim da ti se obavezno mora raditi atest boce kod nas da bi ti vazila 5god, to te dodje 30km mislim. A sto se tice poreza pusti suplju
 
Član
kod mene su sve zivo gledali plus slikali,ja sam radio u quattru,mozda neke dr kuce ne gledaju,ali ovdje sve detaljno,od svakog dijela pa do papirologije,kao sto kolega rece kao da mu prave foto book :)
 
Član
Sarajlija071 je napisao(la):
ma stipu njegove šuplje,to su oni kokuzi što nemaju za kifle a kamo li za ugradnje plina pa onda pljuju po plinašima te biće porez te ovo te ono , Kralju , ako i kada se uvede taj porez pitanje je veliko ,a do tada se plinaši navozaju na plin i uštede za poreza i svega drugoga...;)
Taj porez vec IMA,samo sto se ne provodi.Zasto je to tako,to bi trebalo pitati u osiguravajucim kucama. Ja bih volio da ga nema nikako,ali tako je kako je...

I drugi put se prvo informisi da ne ispadas glup pred rajom,dajes neke smijesne izjave:spam:
 
Član
Mirsado je napisao(la):
Pa nije bas tako da nista ne gledaju, sve gledaju itekako slikaju auto ko da mu rade foto book :lol: 175km je cijena atesta s tim da ti se obavezno mora raditi atest boce kod nas da bi ti vazila 5god, to te dodje 30km mislim. A sto se tice poreza pusti suplju

Gdje u Sarajevu uraditi atest boce i da li je obavezno posjedovanje PP aparata.
 
Član
apostol je napisao(la):
Mirsado je napisao(la):
Pa nije bas tako da nista ne gledaju, sve gledaju itekako slikaju auto ko da mu rade foto book :lol: 175km je cijena atesta s tim da ti se obavezno mora raditi atest boce kod nas da bi ti vazila 5god, to te dodje 30km mislim. A sto se tice poreza pusti suplju

Gdje u Sarajevu uraditi atest boce i da li je obavezno posjedovanje PP aparata.

atest uradi u ac quattru,a pp aparat mene u velesicima zaustavio i htio mi kaznu pisati radi aparata,tako da moras imati :)
 
Top