2.0 TDI PD nakon izmjene turbine, dizni..??

2.0 TDI PD nakon izmjene turbine, dizni..??

Da li neko ima iskustva, ili ima informacija, ima li se problema sa 2.0 TDI PD motorom nakon izmjene turbine, dizni, uljne pumpe, ukoliko je od toga nešto stradalo? Znam/o već probleme sa prvom ugradnjom dijelova. Ima li neko iskustva da li se javljaju kakvi problemi sa ovim motorom i nakon izmjene pomenutih dijelova, ne mislim na to da su svi izmijenjeni, nego pojedinačno? Najviše me zanima dizne i uljna pumpa, turbina kao turbina, za nju se može očekivati nova izmjena.
 
Poslednja izmena:
Član
koja je oznaka motora,jel sa DPF ,nesjecm se ali neki motori su imali i sa bregastim problem,trosile se,tu ti je jos i plivajuci zamajac ako nije mjenjan,jos ako je preso preko 200000 rizik je veliki,po mogucnosti trazi CR motor ,BM
 
Član
2.0 8v ima problem sa bregastom i hidropodizacima, ali vise vezano za lose odrzavanje. 2.0 tdi 16v jos ima i osjetljivu glavu motora, a plivajuci zamajac, turbina, egr i slicno je problem skoro svih modernih dizela sa modernom kilometrazom.
 
Član
Covjek pitao jel ko imao problema sa zamjenskim dijelom nakon ugradnje (dizne,uljna pumpa) , zna i on sta im je mana i sta odlazi.
 
Član
Te zamjenske dijelove imas s ovom cijenom a i sa onom cijenom, zamajac uzimas LUK-ov, turbinu kod provjerenih ljudi repariras, takodje ista stvar i sa diznama.
A sad ako prste mijesa neko ko nema znanja i iskustva onda ocekuj katastrofalne posljedice
 
Interesuje me pouzdanost tog motora nakon izmijene dijelova. A, ne cijene, i kvalitet majstora koji je radio.
 
Član
Pa pouzdaniji je 1.9 .
Al nije los ni taj 2.0
Normalno i jedan i drugi motor trazi odrzavanje
 
Član
2.0 ima dosta vise mana nego 1.9 , ja sam dosta toga vidio a i cuo sta se ljudima desilo tako da ga ne bi pod razno jer nije potrebno nikome ,
dosta je vise bilo okoli kole pricati..
Nije tu stvar odrzavanja , sad bubam : u mercedesa 124 uspes jestivo ulje i on ide bez problema , a u taj 2.0 recimo zariba sa najboljim uljem na svijetu..
NE kazem ja sada da je on los do bola,ali puno je bolji 1.9 TDI ,
Dosta zavisi ko ga je vozio i kako , vise nego kako se odrzavalo..
 
Član
VEc sve receno da ne pisem i ja, 1.9 puuuno bolji od 2.0. Nisu bezze vani 1.9 TDI passat skuplji za koji euro od 2.0 TDI passata... Passata 2.0 TDI imas na svakom cosku dok ovi 1.9TDI nemas toliko a jos bolje drze cijene od tih sa 2.0 TDI motorom... To ti sve govori
 
Član
pa u principu, nakon izmjene niko ne vozi toliko dugo auto pa da moze tvrdit da su ok, a i zavisi od kvalitete zamjenskih dijelova
ako stavis identicne, logicno je da ce riknut opet, doduse, vjerovatno bi bio miran neko vrijeme, jer svi ti simptomi se najcesce javljaju na autima koja su pregazila 150-200k i vise
po meni, ako si bas zapeo za neki primjerak, imas racune da je sve mijenjano, ja bih uzeo...naravno, turbo, zamajac itd su standardni kvarovi na svim dizelima
vise sam mislio na dizne, bregaste itd
i, na kraju, to isto auto ces malo teze prodat, za razliku od 1.9 tdi motora
 
Član
Moja preporuka , ako ikako možeš zaobiđi 2.0TDI PD , isuviše skupa škola...
Ne kaže se džaba da pametan uči na tuđim greškama a onaj drugi na svojim...
Da su neke mušice u pitanju pa hajde al to su sve kapitalni kvarovi a i kad posluži potrošnja ulja zasere sve.
 
Top