Tuning & Styling FORUM // Street Race // Auto sport // Car audio

Full Version: Unikatni Citroen skuplji od Ferrarija
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
C2 VTR alien

Unikatni Citroen skuplji od Ferrarija



6 meseci rada bilo je potrebno za jednu od najzanimljivijih automobilskih prerada. Iza ovog posebnog automobila krije se Citroen C2 VTR, simpatični gradski mališan, koji bi nakon silnih modifikacija mogao slobodno zaigrati u nekom SF filmskom hitu.

Ekstravagantni automobilčić je pre svega mobilni disco club. Osebenjaci iz firme SQ Plus samo su na Alpine audio opremu utrošili vise od 32.000 eura. C2 uz pomoć 20 zvučnika, 8 subwoofer-a i 11 pojačala razvija potmulu buku koja maksimalno iznosi 15.780 W instalirane snage.



Osim nesvakidašnjeg ozvučenja automobil je dobio jednako ekstravagantnu spoljašnjost. Svaki detalj je prerađen, od poklopca rezervoara goriva, pa sve do novih (širih) blatobrana ispod kojih ponosno stoje 20-inčni hromirani naplatci od lake legure. Ubrojimo li u sve to srebrno lakiranje karoserije airbrush tehnikom dvostruko vrednijom od cene osnovnog modela, jasno je da finansijska sredstva nisu bila ograničenje u ostvarenju cilja, a to je stvaranje najneobičnijeg automobila.

Samo jedan pogled u kabinu otkriva kako zaposlenici manchesterske firme imaju itekako bujnu maštu. Nakon njihove prerade C2 je postao jednosed sa centralno postavljenom vozačkom pozicijom.



Srećnik za upravljačem oblikom inspirisanim avionskom tehnikom nema problema sa snalaženjem u prostoru. Umesto retrovizora ugrađene su kamere, menjačka kutija je uklonjena, pa jedinu okupaciju u vožnji predstavljaju brojni ekrani.

Kako danas sve ima svoju cenu, za unikatni C2 je definisana početna vrednost. Kad se sve zbroji dolazi se do iznosa od čak 160.000 eura. Verujte, svakim danom njegova će cena rasti, jer svaka stvar na svetu ima svog kupca, pa tako i ovaj nesvakidašnji automobil.

C2 Batman

Jos jedna verzija Citroena koja se prodaje u Italiji:























Klikni na link, odličan je. Ima super uvod i odličan TV spot.
http://www.citroen.it/c2batman/index.htm
(obavezno upaliti zvučnike)
CITROEN C2 1.4 VTR Plus SPORT

U pitanju je verzija koja se prodaje u Nemačkoj...

















Sta reci nego, to je Citroen... :P
Refresh your car and give final tune with perfume and cologne for you and your ride.
Reference URL's

Fatal error: Cannot redeclare class databaseEngine in /home/bhtuning/public_html/inc/db_mysqli.php on line 13